همایش علمای اهل سنت استان های خراسان برگزار شد

مشهد – ایرنا – سومین گردهمایی علمای اهل سنت استان های خراسان با عنوان «شکوه و اقتدار جمهوری اسلامی در چهل سالگی» روز پنجشنبه در تربت جام برگزار شد. به گزارش ایرنا، نماینده دفتر ولی فقیه در امور اهل سنت گفت: در این همایش ۳۵۰ نفر از مدیران، استادان و مدرسین حوزه های علمیه استان […]

مشهد – ایرنا – سومین گردهمایی علمای اهل سنت استان های خراسان با عنوان «شکوه و اقتدار جمهوری اسلامی در چهل سالگی» روز پنجشنبه در تربت جام برگزار شد.

به گزارش ایرنا، نماینده دفتر ولی فقیه در امور اهل سنت گفت: در این همایش ۳۵۰ نفر از مدیران، استادان و مدرسین حوزه های علمیه استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی و خراسان شمالی شرکت دارند.
حجت الاسلام والمسلمین اکبر فرجام هدف از برگزاری این همایش را آشنایی بیشتر روحانیون و مبلغین با دستاورد های ۴۰ ساله انقلاب دانست و افزود: با توجه به اینکه روحانیون با مردم جامعه در تماس هستند، می توانند از طریق تریبون هایی که در دست دارند شکوه و اقتدار نظام را به جامعه و آحاد مردم منتقل کنند.
وی با بیان اینکه روحانیون نقش بسزایی در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند اظهار داشت: در راس پیروزی انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) و شاگردان ایشان قرار داشتند که اغلب آنان روحانی بودند.
وی گفت: روحانیون و مبلغین دینی به عنوان یک قشر پیش رو در جامعه در مبارزه با نظام ستم شاهی نقش بسزایی داشتند و مردم نیز به تبعیت از آنها در این راه سهم بسیار دارند و پشت سر روحانیت در اکثر برنامه های پیش روی نظام و انقلاب اسلامی حضور داشتند.
حجت الاسلام فرجام افزود: روحانیون به عنوان هادی و هدایت کننده اقشار مختلف مردم در رسیدن به اهداف این نظام و انقلاب شریک و سهیم بودند.
وی اظهار داشت: در حال حاضر در استان های خراسان بیش از دو هزار مسجد و افزون بر ۴۰ مدرسه علوم دینی اهل سنت با بیش از دو هزار طلبه اهل سنت مشغول فراگیری علوم مختلف دینی هستند.
در این همایش سه تن از علمای اهل سنت استان های خراسان شمالی، خراسان جنوبی و خراسان رضوی به تبیین دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی پرداختند.
شهرستان تربت جام در ۱۶۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.
۷۴۹۴ / ۶۰۵۳

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله