صافی نیوز

گروه: راه و مسکن
صافی نیوز / معاون وزیر راه و شهرسازی از تصویب پرداخت وام ۴۰۰ میلیون تومانی نهضت مسکن ملی با سود ۲ درصد برای دهک‌های یک تا ۴ خبر داد.
سیداحسان خاندوزی
صافی نیوز / سخنگوی اقتصادی دولت ضمن اشاره به شکاف عمیق بین میزان عرضه و تقاضا و وجود یک ناترازی جدی در حوزه مسکن از زمان دولت پیشین، تاکید کرد که طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی هر دولتی که روی کار آمد موظف است برای تراز کردن میزان عرضه و تقاضا در حوزه مسکن تدابیر لازم را در پیش گیرد.
هواپیما
صافی نیوز / پس از انتشار نرخنامه پروازهای داخلی که روز گذشته از طریق انجمن شرکت‌های هواپیمایی انجام شد، مشخص شد که رشد قیمت‌ها در آن جدول، بیش از 29 درصدِ مصوب است، در این راستا شب گذشته و بامداد امروز جلساتی برای اصلاح نرخ‌نامه در سازمان هواپیمایی برگزار و نرخ‌نامه جدید منتشر شد.
هواپیما
صافی نیوز / معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به افزایش ۲۹ درصدی قیمت بلیت هواپیما و الزام به رعایت نرخ نامه انجمن ایرلاین‌ها، از برخورد با گران‌فروشی بلیت هواپیما خارج از قیمت مصوب خبر داد.
مسکن
صافی نیوز / وزیر راه و شهرسازی از پیشنهاد افزایش وام خرید مسکن به ۵۵۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: قرارداد ساخت خط آهن رشت آستارا هفته آینده امضا می شود.
مسکن
صافی نیوز / سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه: اگر فردی ملکی را خریداری کند و زیر یک سال آن را بفروشد، مشمول ۶۰ درصد مالیات می‌شود. از مابه‌التفاوت سود خرید و فروش مسکن، ۶۰ درصد مالیات گرفته می‌شود.