همه باید برای امنیت و ثبات منطقه همکاری کنیم

صافی - رییس مجلس نمایندگان عراق گفت: خوشبختانه داعش پایان یافت ولی باید برای تثبیت امنیت قدم های محکمی برداریم. معتقدم که اکنون همه باید برای امنیت و ثبات منطقه همکاری کنیم.

 الحلبوسی رییس مجلس نمایندگان عراق در دیدار با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی و مدیرکل بین الملل با ابلاغ سلام به مقامات ارشد جمهوری اسلامی ایران و رییس مجلس شورای اسلامی، گفت: معتقدم این دیدار ها باعث تقویت هر چه بیشتر روابط دو کشور می شود. ارزیابی ما از سفر و مذاکرات اخیر وزیر امورخارجه ایران به عراق، مثبت است و ان شاءالله در سال جدید میلادی و در اولین فرصت مناسب به ایران سفر خواهم کرد.

وی افزود: ما علاقمندیم که روابط پارلمانی دو کشور بیش از پیش تقویت شود. تقویت روابط کمیسیون ها و گروه های دوستی-پارلمانی اهمیت دارد و وجود طولانی ترین مرز مشترک بین دو کشور و همسایگی ایجاد می کند که هیچ دشمن فرضی هم نتواند روابط دو کشور را تحت تاثیر قرار دهد. عراق می خواهد مشکل همه منطقه حل شود و حضور شما در کنفرانس بین المللی بغداد (الرافدین) مهم بود و باید گفتگو های منطقه ای تقویت شود.

الحبوسی افزود: امروز نمایندگان سعودی و امارات و شما از سوی ایران در میزگرد اجلاس بین المللی بغداد گفتگو و حتی مناقشه داشتید من هم در بخشی از اجلاس حضور داشتم این گفتگوها به نفع منطقه است. خوشبختانه داعش پایان یافت ولی باید برای تثبیت امنیت قدم های محکمی برداریم. معتقدم که اکنون همه باید برای امنیت و ثبات منطقه همکاری کنیم.

طرفین در این دیدار آخرین وضعیت همکاری های پارلمانی ، وضعیت منطقه ای و بین المللی را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

انتهای پیام/

00رای ها
امتیازدهی به مقاله