واردات گوشت قرمز به تولید داخل ضربه نمی زند

وزیر جهاد کشاورزی گفت: واردات گوشت قرمز به تولید داخلی ضربه وارد نمی‌کند و واردات باید ادامه یابد تا قیمت‌ها پایین بیاید. محمود حجتی، در حاشیه مراسم آغاز به کار احداث گلخانه شهرستان بوئین زهرا در استان قزوین در پاسخ به پرسش خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه آیا واردات گوشت به تولید داخلی ضربه وارد […]

وزیر جهاد کشاورزی گفت: واردات گوشت قرمز به تولید داخلی ضربه وارد نمی‌کند و واردات باید ادامه یابد تا قیمت‌ها پایین بیاید.

محمود حجتی، در حاشیه مراسم آغاز به کار احداث گلخانه شهرستان بوئین زهرا در استان قزوین در پاسخ به پرسش خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه آیا واردات گوشت به تولید داخلی ضربه وارد نمی‌کند، گفت: ۹۰ درصد گوشت مصرفی کشور در داخل کشور تولید می‌شود اما از آنجا که این محصول به صورت غیرمستقیم متأثر از قیمت ارز و قاچاق دام زنده است، موجب شده قیمت گوشت بیش از اندازه بالا برود.

وی با اشاره به اینکه افزایش قیمت گوشت به مصرف کنندگان داخلی آسیب می‌رساند، افزود: البته مجبوریم گوشت قرمز وارد کنیم تا حداقل‌های مورد نیاز مردم تامین شده و مقداری از مشکلات مصرف کنندگان حل شود.

حجتی با بیان اینکه از همه کشورهایی که تولید و عرضه گوشت قرمز دارند، گوشت وارد می‌کنیم، اضافه کرد: از آسیای میانه، قفقاز، استرالیا و برزیل به کشور گوشت وارد می‌شود.

انتهای پیام/

00رای ها
امتیازدهی به مقاله