صافی نیوز

صافی نیوز / دو تن از فعالان سیاسی که شب گذشته اعلام شد برای پاسخگویی در مورد اظهارنظرهایشان به دادستانی تهران احضار شده‌اند، نسبت به این مساله واکنش نشان دادند.
دادگاه

به گزارش صافی به نقل از ایلنا، شب گذشته مرکز رسانه قوه قضائیه از احضار برخی چهر‌ه‌های سیاسی، ورزشی و فرهنگی از جمله محمود صادقی، پروانه سلحشوری، یحیی گل محمدی و برخی چهره‌های فرهنگی خبر داد.

مرکز رسانه قوه قضائیه اعلام کرد: در پی برخی اظهار نظرهای بدون استناد در مورد وقایع اخیر، همچنین انتشار مطالب تحریک آمیز در جهت حمایت از اغتشاشات خیابانی، از سوی برخی چهره های سیاسی و همچنین تعدادی از سلبریتی‌ها این افراد امروز جهت پاسخگویی به مقام قضایی به دادستانی تهران احضار شدند.

پروانه سلحشوری در گفت‌وگو با ایلنا درباره احضارش به قوه قضائیه گفت: شب گذشته از طریق توئیتر از خبر احضارم مطلع شدم و در ابلاغیه‌ای که برای من آمده است علت احضار را «دفاع از اتهام انتسابی» عنوان کرده‌اند.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: من غیر از توییت کردن کار دیگری انجام نداده‌ام. چند روزی بود در فضای توییتر علیه من نوشتند که باید بازداشت شوم و برخورد قاطع با من صورت گیرد و در همین فضا احکامی هم برای من صادر کردند.

وی ادامه داد: طبق ابلاغیه ۵ روز مهلت دارم که به دادستانی تهران مراجعه کنم و این بار هم مانند دفعه پیش حدود ساعت ۱۰ شب از طریق فضای مجازی از احضارم مطلع شدم و بعد به خودم ابلاغیه دادند.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی افزود: آدرسی که ابلاغیه به آن فرستاده شده است‌، مجلس شورای اسلامی است این در حالی که من ۳ سال است که نماینده مجلس نیستم. امروز هم به من زنگ زدند چهارشنبه ساعت ۱۰ صبح باید به دادسرای امنیت بروم.

سلحشوری خاطرنشان کرد: من مدت‌ها است به دلیل آسم شدید در تهران زندگی نمی‌کنم و به روستا رفته‌ام امروز صبح هم به صورت کتبی ابلاغیه را در روستا به دست من رساندند.

محمود صادقی دیگر نماینده مجلس دهم هم درباره احضارش از سوی قوه قضائیه گفت: هنوز احضاریه‌ای را دریافت نکردم. حال اگر جایی فرستادند نمی‌دانم، شخصا چیزی به دست من نرسیده است. سعی کردم وارد «سامانه ثنا» شوم که نشد. معمولا پیامک می‌زدند که پیامکی هم دریافت نکردم و چیزی شخصا به من ابلاغ نشده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
دیدگاه شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *