صافی - بعد از حواشی که پیرامون درگیری لفظی یکی از نمایندگان مجلس و کارمند گمرک ایجاد شده و حتی کار به درخواست استیضاح وزیر امور اقتصاد و دارایی رسید، فرهاد دژپسند دستور بررسی ویژه در ارتباط با موضوع فیلم منتشر شده در این رابطه را صادر کرد.

ماجرا از این قرار است که درازهی، نماینده سراوان عنوان کرده که” ۴۵ دقیقه جلوی در گمرک جلویش را گرفته بودند و فحش‌های بدی به وی دادند و وی را عصبانی کردند”. او البته با کشانده شدن جریان به مجلس، خواستار برخورد منطقی با موضوع شده است.

این در حالی است که واکنش‌ها به برخورد پیش آمده بین کارمند گمرک و نماینده مجلس به اینجا ختم نشده و حتی برخی نمایندگان بحث استیضاح وزیر اقتصاد و همچنین برکناری رئیس گمرک و حراست آن را نیز مطرح کرده‌اند.

آنطور که وزارت اقتصاد در واکنش به جریان پیش آمده به ایسنا اعلام کرده است، فرهاد دژپسند – وزیر اقتصاد – دستور بررسی ویژه در اتباط با موضوع فیلم پخش شده پیرامون حضور نماینده سراوان در گمرک را صادر کرده تا واقعیت ماجرا شفاف‌سازی شود.

در عین حال وزیر اقتصاد تاکید کرده که در صورت محرز شدن تخلف از سوی یکی از کارکنان گمرک، بر اساس رویه حاکم بر وزارتخانه در دوره مدیریت وی که اصل بر احترام و رعایت شئونات تعامل محترمانه و کریمانه با همه ارباب رجوع‌ها اعم از مردم و مقامات و مدیران به ویژه نمایندگان مردم در مجلس است، قطعا عذرخواهی خواهیم کرد.

در همین رابطه و پس از انتشار فیلم یک نماینده مجلس در گمرک ایران که منجر به ایجاد واکنش های شدیدی از سوی مردم در شبکه های اجتماعی شد، نماینده سراوان در اقدامی دیگر بدون عذرخواهی از مردم، اهانت های صورت گرفته در فیلم را بخاطر قومیت بلوچ و سنی بودن خود دانست. او همچنین اعلام کرد فیلم تحریف شده است!

این در حالی است که گزارش های رسیده نشان می دهد کارمند گمرک که در فیلم در حال انجام کار خود بود نیز از برادران اهل سنت ترکمن صحراست! بنابراین این ادعای آقای درازهی که اتفاقات ناخوشایند صورت گرفته بدلیل قومیت یا مذهب ایشان بوده به هیچ وجه صحت ندارد.

  • منبع خبر : اقتصاد آنلاین