صافی نیوز

صافی نیوز / سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر اعلام کرد وزارت ارشاد باید به عنوان مسئول حجاب و پوشش بازیگران سینما و تلویزیون معرفی شود.
حجاب زنان دختران

به گزارش صافی، حجت الاسلام سید علی خان محمدی سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر در گفتگو با روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر پیرامون فضای عفاف و حجاب در جامعه با توجه به حواشی در فضای مجازی و رسانه ها صحبت هایی داشته است.

وی در بخشی از این گفتگو تاکید می کند: طرح جامع حجاب و عفاف ستاد امر به معروف و نهی از منکر می تواند پایانی بر این نوع تنش ها و دوقطبی ها باشد. در این طرح جامع، مردم مقابل هم قرار نمی گیرند، طرح جامع حجاب و عفاف ستاد امر به معروف و نهی از منکر بدون حاشیه، برخورد تنش زا و به دور از دوقطبی سازی که جریان های ضدانقلاب از آن استفاده کنند، می تواند مسئله حجاب و عفاف را در جامعه ما حل کند.

سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر اعلام کرد: از مسئولین و دستگاه‌های مختلف می خواهیم که به این طرح بپردازند. اجرای این طرح در حوزه دستگاه ها بسیار مهم است و ما اگر بخواهیم اجتماع را اصلاح کنیم باید از دستگاه‌های حاکمیتی و اجرایی آغاز کنیم. اگر بخواهیم اعتماد عمومی و ملی را برگردانیم باید از دستگاه ها شروع کنیم. در هر دستگاه مدیر دستگاه باید نسبت به کارمندان موظف باشد. مدیر هر دستگاه همانطور که نسبت به خدمات و کارایی آنها موظف است، باید نسبت به مسائل اجتماعی و فرهنگی کارمندان و پوشش کارمندان موظف باشد.

این طرح در دستگاه‌های حاکمیتی و همچنین در حوزه های فرهنگی-رسانه‌ای و سینما و افراد مرتبط با آن بسیار مهم است. به عنوان مثال وزارت ارشاد باید به عنوان مسئول حجاب و پوشش بازیگران سینما و تلویزیون معرفی شود. در گشت ارشاد باید به سلبریتی ها و سلبریتی نما ها نیز پرداخته شود. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دستگاهیست که باید مسئول حجاب این افراد باشد، چراکه این افراد به دلیل مطرح شدن در تریبون هایی مثل تلویزیون، سینما، تئاتر و رسانه های اجتماعی ممکن است سبب بدحجابی، اشاعه بدحجابی و یا بی حجابی در جامعه شوند.

این مقام مسئول عنوان کرد: ممکن است برخی از سلبریتی ها باعث اشاعه جرم بی حجابی شوند و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید به این زمینه ورود جدی داشته باشد. خطر «مسیح علینژادیسم» در کمین است و باید رفتار سلبریتی‌ها و سلبریتی نماهایی که منافع ملی و فرهنگ اسلامی را رعایت نمی‌کنند، رصد کرد. گشت ارشاد باید از مردم به سراغ مسئولین و علی‌الخصوص مسئولین وزارت ارشاد برود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
دیدگاه شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *