وعده قائم مقام وزیر صنعت به مردم برای ماه رمضان

صافی نیوز / قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که کالاها و اقلام مصرفی خانوارها در ماه رمضان به میزان کافی و با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار می گیرد گفت: طرح نظارت و بازرسی بازار ویژه ماه مبارک رمضان نیز با شدت و حدت در کشور اجرا می شود.

به گزارش صافی به نقل از تسنیم، حسین مدرس خیابانی قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی گفت: حواس مسئولان در ایام عید نوروز و ماه مبارک رمضان به مردم و بازار بیش از هر زمان دیگری است.

وی افزود: دولت از مدت ها قبل برنامه ریزی منسجمی برای تهیه و تدارک اقلام و مایحتاج ضروری مردم، کالا رسانی و هماهنگی با شبکه های توزیعی و همینطور تشدید نظارت و کنترل بازار انجام داده است.

مدرس خیابانی در ادامه از توزیع افزون بر ۲۰۰ هزار تن کالای اساسی و مایحتاج ضروری مردم در ماه مبارک رمضان خبرداد و اظهارداشت: این کالا ها شاخص تنظیم بازار و آرامش بقیه کالاهای مورد نیاز مردم است.

وی گفت: هماهنگی خیلی خوبی با شبکه های توزیع، اصناف، فروشگاه های بزرگ، تعاونی های مصرف کارگری، کارمندی و نیروهای مسلح صورت گرفته تا این کالاها بدون هیچ مشکلی و با قیمت مناسب به دست مردم برسد.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی افزود: طرح نظارت و بازرسی بازار ویژه ماه مبارک رمضان به موازات این اقدامات نیز در سطح کشور با شدت و حدت اجرا می شود.

وی اظهارداشت: این طرح با هدف حفظ آرامش بازار، رفاه حال اقشار آسیب‌پذیر جامعه، جلوگیری از تخلفات احتمالی واحدهای صنفی و غیره به مرحله اجرا در می آید.

مدرس خیابانی تصریح کرد: خوشبختانه با تمهیدات اتخاذ شده در ماه رمضان کالاها و اقلام مصرفی خانوارها به میزان کافی، دسترسی آسان و قیمت مناسب در اختیار مردم قرار می گیرد تا شهروندان دغدغه ای در این زمینه نداشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه خرما از جمله اقلام پر مصرف در ماه مبارک رمضان است، گفت: دامنه قیمتی این کالا هم در مبادی تولید و هم برای مصرف کننده تعیین و همینطور در سامانه ۱۲۴ درج شده است.

وی اظهارداشت: سامانه مزبور قابلیت ثبت و رسیدگی به شکایات تخلفاتی نظیر گرانفروشی، اختفا، احتکار، کم فروشی و عدم درج قیمت در خصوص انواع کالاها و خدمات را به صورت آنلاین دارد از اینرو مردم در صورت مشاهده عرضه کالاها به قیمت های بالاتر می توانند در بخش ثبت شکایت سامانه گزارش تخلف را ثبت تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد.

مدرس خیابانی ادامه داد: همچنین اقلام صنفی مثل آش، حلیم، زولبیا و بامیه را خود اصناف و کمیسیون نظارت قیمت گذاری کرده است.

وی اضافه کرد: نکته حائز اهمیت در این میان نظم و نسخ و داشتن یک محدوده قابل قبول قیمت عرضه این کالاهاست.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی گفت: امسال شرایط خاصی به لحاظ شیوع کرونا در کشور حاکم است از اینرو تمامی واحدهای صنفی و مغازه داران در قالب همان شیوه نامه ها و موازین بهداشتی باید کالاها را به مردم عرضه کنند.

وی افزود: بین تنظیم بازار شب عید و ماه مبارک رمضان تفاوت زیادی وجود دارد چرا که مردم و کسبه به نوعی در این ماه هوای یکدیگر را دارند.

انتهای خبر/