امروز: یکشنبه، 3 مهر 1401 00:00

پرداخت سه درصد حق بیمه بیکاری کارگران توسط کارفرمایان

مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار از کارفرمایان خواست تا ضمن بیمه نیروهای کار خود حق بیمه بیکاری سه درصدی آنها را برای استفاده در ایامی که بدون میل و اراده بیکار می‌شوند بپردازند.

به گزارش صافی، کریم یاوری اظهار کرد: کارگران بیکار شده پلاسکو در اولویت معرفی برای اشتغال قرار می‌گیرند و مقرری بیمه بیکاری آنها با معرفی واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام می شود.

وی افزود: حسب دستور وزیر ، کارگران مشمول قانون کار و تامین اجتماعی که در ساختمان پلاسکو شاغل بودند، در سریع‌ترین زمان ممکن تحت پوشش و حمایت «مقرری بیمه بیکاری» قرار می‌گیرند.

این مقام مسئول وزارت کار تاکید کرد: در صورتی که سابقه کارگران بیمه شده ساختمان پلاسکو حتی از ۶ ماه هم کمتر باشد مطابق کارگران دارای ۶ ماه سابقه، از مزایای دریافت مقرری بیمه بیکاری استفاده خواهند کرد.

یاوری افزود: واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، خارج از نوبت و حتی در غیر وقت اداری آماده پاسخگویی به کارگران ساختمان پلاسکو هستند.

مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری از کارفرمایان و کارآفرینان خواست ضمن بیمه کردن نیروی کاری خود، حق بیمه بیکاری کارگران را که مبلغ آن ۳ درصد مبالغ پرداختی به آنها است را برای  برای استفاده در ایامی که کارگر بدون میل و اراده از کار بیکار می شوند، پرداخت کنند.

وی متذکر شد: بیمه شدگانی که به علت بروز حوادث غیرمترقبه مثل زلزله، جنگ و آتش سوزی بیکار می شوند با معرفی واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی از «مقرری بیمه بیکاری» استفاده می کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز گذشته دستور برقراری سریع و بدون تشریفات مستمری آتش نشانان شهید را صادر کرده و از پیش‌بینی ثبت‌نام بیمه بیکاری برای حادثه‌دیدگان پلاسکو خبر داده بود.

به گفته وی هزینه‌های تکمیلی درمان آتش نشانان آسیب دیده از سوی سازمان تامین اجتماعی تقبل شده و تلاش می‌شود تا افراد بیکار شده هرچه سریع‌تر ساماندهی شوند.

اخبار مرتبط
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پس از این بخوانید...