امروز: پنج شنبه، ۱۴ مهر ۱۴۰۱ ۱۵:۰۱

صافی – دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرد که به جز تحریم هواپیمایی ماهان برای سفر به مقصد آلمان، شرکت‌های هواپیمایی ایران مشکلی برای پرواز به کشورهای خارجی ندارند و امکان پرواز برای آنها وجود ندارد.

مقصود اسعدی سامانی در گفت‌وگویی، در ارتباط با آخرین وضعیت شرکت‌های هواپیمایی ایران جهت پرواز به کشورهای خارجی، اظهار کرد: پرواز شرکت‌های هواپیمایی به مقاصد خارج از کشور بلامانع است و شرکت‌های هواپیمایی از نظر تداوم پروازی مشکلی ندارند. نکته‌ای که وزیر راه و شهرسازی در ارتباط با تحریم هواپیمایی ایران مطرح کردند مربوط به تحریم صنعت هواپیمایی ایران است که به حوزه قطعات، تجهیزات و فروش هواپیما می‌شود و از سال ۱۳۵۸ توسط آمریکایی‌ها اعمال شده است و آنها هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران را تحریم کردند تا بدین طریق اجازه پرواز را ندهند و صنعت هواپیمایی ایران را تحریم کنند و روز به روز نیز تحریم‌ها را سخت‌تر کردند.

وی ادامه داد: در حال حاضر پروازهای شرکت‌های هواپیمایی کشور به مقاصد خارجی انجام می‌شود و به جز پرواز ماهان‌ایر به آلمان که به تازگی با تحریم مواجه شده است مشکلی برای سایر پروازها وجود ندارد.

به گفته دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی درحالی که پروازهای ماهان‌ایر به مقصد آلمان تحریم شده است، اما کماکان پروازهای ایران‌ایر به آلمان برقرار است و احتمال برقراری پرواز قشم‌ایر به آلمان وجود دارد.

پس از آن‌که دولت آلمان اعلام کرد که شرکت هواپیمایی ماهان ایر از سال ۲۰۱۹ میلادی دیگر قادر نخواهد بود برای پروازهای خود از فرودگاه‌های این کشور استفاده کند، به تازگی محمد اسلامی- وزیر راه و شهرسازی- بیان کرد که تمامی شرکت‌های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از جمله ایران ایر نیز در فهرست تحریم‌ها قرار دارند، موضوعی که موجب شد ابهاماتی در خصوص پرواز شرکت‌های هواپیمایی ایران به مقصد کشورهای ایجاد شود.

وی با تاکید بر اینکه که این قبیل اقدامات خلاف حقوق بین‌الملل است، خاطرنشان کرد که آمریکا همواره در طول تاریخ چنین اقداماتی علیه جمهوری اسلامی ایران انجام داده است و ملت ایران نیز شاهد اقدامات تروریستی و حمایت از تروریسم از جانب آمریکا بوده‌اند.

وزیر راه و شهرسازی همچنین همچنین در خصوص تحریم شرکت هواپیمایی ماهان از سوی آلمانی‌ها اظهار کرد که در نامه‌ای که از سوی دستگاه متولی حوزه حمل و نقل هوایی آلمان به سازمان هواپیمایی کشور ارسال شد، مطالبی درج شد که زیبنده نبود که البته از سوی سازمان هواپیمایی کشوری نیز پاسخ نامه آن تهیه و ارسال شد.

گفتنی است ابتدای دی ماه بود که دولت آلمان اعلام کرد که شرکت هواپیمایی ماهان ایر از سال ۲۰۱۹ میلادی دیگر قادر نخواهد بود برای پروازهای خود از فرودگاه‌های این کشور استفاده کند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
دیدگاه شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار