کاخ سفید خواهان اتحاد خاورمیانه علیه ایران است

صافی - دستیار معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس مدعی شد که کاخ سفید خواهان تشکیل "میسا" (اتحاد استراتژیک خاورمیانه) تا پایان ماه دسامبر است.

به گزارش نشنال، تیم لندرکینگ، از سه هفته گذشته به کشورهای حاشیه خلیج فارس سفر کرده است تا زمینه را برای نشست ماه ژانویه که میزبان آن آمریکا است، آماده کند. در این نشست قرار است میسا (اتحاد استراتژیک خاورمیانه) که طرحی مشابه با ناتوی عربی است، راه‌اندازی شود.

دستیار معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس روز چهارشنبه در گفت‌وگویی اختصاصی با روزنامه د نشنال، از جزئیات مرتبط با ساختار میسا پرده برداشت. او گفت که جدا از کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (عربستان، امارات، کویت، بحرین، قطر و عمان)، اردن، مصر و آمریکا نیز عضو این اتحاد خواهند بود.

تیم لیندرکینگ همچنین اعلام کرد که در روز جمعه نشست «شورای همکاری خلیج فارس + ۲ » به ریاست مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا تشکیل خواهد شد.

دستیار معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس اعلام کرد که هدف از تشکیل میسا “ساختن سپری مقاوم در برابر تهدیدات خلیج فارس” است.

وی عنوان کرد که ایران، نگرانی‌های سایبری، حمله به زیرساخت‌ها و مدیریت منازعه سوریه و یمن موضوعات در دستور کار این اتحاد است.

وی در ادامه اظهارات خود مدعی شد که ایران در صدر لیست تهدیدات میسا قرار دارد.