صافی نیوز

صافی نیوز / زارع پور با تأکید بر اینکه بایستی در برخی محدودیت‌ها، تجدیدنظر شود، اظهار داشت که آن‌ها در این زمینه تصمیم‌گیر نیستند.
عیسی زارع پور

به گزارش صافی، وزیر ارتباطات اعلام کرد روز گذشته پیشنهاد رفع فیلتر گوگل پلی در کارگروه فیلترینگ مطرح شد، اما با آن موافقت نشده است.

«عیسی زارع‌پور» عصر امروز در جمع خبرنگاران مدعی شد روز گذشته، در جلسه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، درخواست بازگشایی گوگل پلی توسط وزارت ارتباطات و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای مطرح شده که با آن موافقت نشده است.

او با تأکید بر اینکه بایستی در برخی محدودیت‌ها تجدیدنظر شود، اظهار داشت که آن‌ها در این زمینه تصمیم‌گیر نیستند. او پیش‌تر نیز اعلام کرده بود نظر تخصصی وزارت ارتباطات رفع فیلتر گوگل پلی است.

گوگل‌ پلی از مهر سال 1401 فیلتر شد و وزیر ارتباطات سه ماه بعد، موافقتش با رفع فیلتر این اپ استور را مطرح کرد؛ بااین‌وجود هیچ تغییری در وضعیت دسترسی به گوگل پلی حاصل نشده است.

زارع‌پور باور دارد بخشی از تجربه بهتر کاربری درزمینه ارتباطات به محدودیت‌هایی بازمی‌گردد که برخی از آن‌ها نتیجه تحریم‌هاست و با سرویس‌هایی همچون 403 سعی در حل این مشکلات دارند. برخی نیز محدودیت‌هایی قدیمی است که باید در آن‌ها تجدیدنظر شود؛ همان‌طور که رئیس‌جمهور در حکم دبیر جدید شورای‌عالی فضای مجازی خواستار آن شده بود.

رئیسی در حکم آقامیری، مأموریت‌های مختلفی را برای رئیس جدید مرکز ملی فضای مجازی و دبیر شورای‌عالی فضای مجازی گنجانده بود که قابل‌توجه‌ترین آن، بازنگری در سیاست‌های مسدودسازی فضای مجازی است؛ موضوعی که به خواست رئیس‌جمهوری بایستی با تأکید بر ارزش‌های دینی و انقلابی و با توجه به اقتضائات نوین فضای مجازی باشد.

نزدیک به شش ماه از این مأموریت گذشته است، اما هنوز شاهد رفع فیلتر پلتفرم‌های محبوب برای عموم نبوده‌ایم. در مقابل، هرازچندگاهی به لیست مسدودشده‌ها اضافه می‌شود. پلتفرم استریم Kick و شبکه اجتماعی «اینستاگرام تردز» جدیدترین پلتفرم‌هایی هستند که طی یک ماه گذشته دسترسی به آن‌ها بدون استفاده از ابزارهای تغییر آی‌پی امکان‌پذیر نیست.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
دیدگاه شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *