کشاورزان و مردم سیل زده باید هر چه زودتر به زندگی عادی بازگردند

رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر اینکه باید کشاورزان و مردم آسیب دیده از حادثه سیل اخیر هر چه زودتر به زندگی عادی بازگردند، تصریح کرد: باید برنامه ریزی های لازم باتوجه به افزایش بارندگی ها و احتمال سیل در بهار سال آینده و همچنین اتخاذ تصمیمات درازمدت برای لایروبی رودخانه، آبخیزداری و وضعیت […]

رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر اینکه باید کشاورزان و مردم آسیب دیده از حادثه سیل اخیر هر چه زودتر به زندگی عادی بازگردند، تصریح کرد: باید برنامه ریزی های لازم باتوجه به افزایش بارندگی ها و احتمال سیل در بهار سال آینده و همچنین اتخاذ تصمیمات درازمدت برای لایروبی رودخانه، آبخیزداری و وضعیت سیل بندها انجام شود.

به گزارش ایلنا، محمود واعظی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان خوزستان با قدردانی از تلاش همه مسئولان این استان در بسیج گسترده امکانات، امدادرسانی و اطلاع رسانی سریع در حادثه سیل اخیر تاکید کرد: اگر نتوانستیم به همه مطالبات مردم پاسخ دهیم، اما باید با چهره ای گشاده و بدون ظاهرسازی، مطالب و سخنان آنان را شنید که دراینصورت مردم با مسئولان همراهی می کنند.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به تلاش های شبانه روزی استانداری خوزستان، حضور استاندار در بین مردم و همچنین بسیج و همکاری دستگاه های مختلف از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج در حادثه سیل اخیر، گفت: این همدلی و صمیمیت برای کمک به مردم بالاترین عبادت است و باید به وظایف خود به خوبی عمل کنیم.

واعظی تاکید کرد: مردم باوجود شرایط سخت حادثه سیل اخیر، به مسولان کمک می کردند که باید در نظر داشت، انقلاب اسلامی از همان روزهای ابتدایی بر مردم تکیه داشت و درهر جا که مردم و دولت در کنار هم بودند، موفق بودیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید براینکه دولت و کشور به استان خوزستان بدهکار است و مردم این استان در دوران هشت سال دفاع مقدس با همه وجود از این آب و خاک مردانه دفاع کردند، گفت: بارها شاهد حساسیت دکتر روحانی نسبت به این استان در موردحادثه سیل اخیر و همچنین ریزگردها بودم و رئیس جمهوری همواره بر رسیدگی بیشتر به مسایل این استان تاکید دارند و ایشان بارها اعلام کردند که من در هشت سال جنگ تحمیلی با مردم خوزستان شبانه روز زندگی کردم که با همه کمبودها و امکانات اندک در مقابل دشمن متجاوز ایستادگی کردند و بلافاصله پس از حادثه سیل دستورات لازم برای پیگیری، امدادرسانی و جبران خسارت ها را صادر کردند.

واعظی با اشاره به حجم بالای بارندگی در زمان کوتاه در حادثه سیل اخیر و اقدامات جهادی، بسیجی و همگانی مسئولان استان خوزستان در پیشگیری و کاهش ابعاد حادثه سیل، افزود: خانه و زندگی مردم در این حادثه امن بود و در این اقدام بزرگ تلفات جانی نداشتیم و خسارتهای مالی باید جبران شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: قولی که عملی نمی شود را به مردم نمی دهم و با شرایط کنونی و سال آینده اقتصادی و بودجه ای کشور، برای پیگیری و انجام کمک های لازم، تلاش خواهد شد.

واعظی تصریح کرد: شرایط ما بگونه ای است که باید در داخل استان برنامه ریزی لازم انجام شود چراکه این استان در برخی بخش ها در حال رسیدن به خود کفایی است و بخش های دولتی و خصوصی باید با کمک یکدیگر در آبادانی و رفاه مردم تلاش کنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله