کیمیا علیزاده ۴ ماه دیگر به تکواندو بازمی‌گردد

سارا جمهوری دکتر فیزیوتراپ کیمیا علیزاده از بازگشت او به صحنه رقابت‌های تکواندو ظرف ۴ ماه آینده خبر داد. به گزارش صافی؛ دکتر فیزیوتراپ کیمیا علیزاده در گفتگو با ایسنا از بازگشت او به صحنه رقابت‌های تکواندو ظرف ۴ ماه آینده خبر داد و گفت: با درمان ایزوکینیتیک (تقویت سریع و بهتر عضلات اطراف مچ […]

سارا جمهوری دکتر فیزیوتراپ کیمیا علیزاده از بازگشت او به صحنه رقابت‌های تکواندو ظرف ۴ ماه آینده خبر داد.

به گزارش صافی؛ دکتر فیزیوتراپ کیمیا علیزاده در گفتگو با ایسنا از بازگشت او به صحنه رقابت‌های تکواندو ظرف ۴ ماه آینده خبر داد و گفت: با درمان ایزوکینیتیک (تقویت سریع و بهتر عضلات اطراف مچ پا) به دنبال این هستیم تا هرچه سریع‌تر کیمیا علیزاده را به صحنه مسابقه‌ها بازگردانیم.
سارا جمهوری درباره روند درمان کیمیا علیزاده اظهار کرد: برای بهبود هرچه سریع‌تر و بهتر عضلات اطراف مچ پای علیزاده، روش درمان (ایزوکینیتیک) را برای او آغاز کردیم تا زودتر روند درمانی خود را طی کند و به صحنه مسابقه‌ها بازگردد. این نوع درمان کاملاً ایمن است و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.
وی گفت: در حال حاضر بعد از انجام آب درمانی، کارهای بدنسازی از جمله؛ حرکات درجا زدن را با کیمیا علیزاده شروع کردیم و از هفته بعد، دویدن و پریدن را آغاز خواهد کرد. هم‌اکنون او در شرایط بسیار خوب و مساعدی به سر می‌برد و بعد از اتمام کارهای دویدن و پریدن تا پایان اسفند، از فروردین وارد تمرین‌های ابتدایی تکواندو خواهد شد.
جمهوری با بیان اینکه بعد از ۴ ماه و از اواخر اردیبهشت، علیزاده می‌تواند تمرین‌های حرفه‌ای خود را آغاز کند، خاطرنشان کرد: روند درمان علیزاده دور از انتظار بود. به طوری که هم‌اکنون از نظر مچ پا مشکل خاصی ندارد و در شرایط ایده‌آل به سر می‌برد. تنها مشکل کنونی او فاشیا کف پاست که با انجام کارهای فیزیوتراپی و ماساژ مخصوص کف پا سعی می‌کنیم این مشکل را نیز هرچه سریع‌تر برطرف کنیم.
دکتر فیزیوتراپ کیمیا علیزاده در پایان پیرامون این پرسش که آیا او می‌تواند در مسابقه‌های جهانی ۲۰۱۷ تکواندو شرکت کند یا خیر؟ افزود: اگر این رقابت‌ها خرداد سال آینده برگزار شود، اجازه شرکت در این تورنمنت را ندارد. زیرا از نظر سطح قدرت و توان در حدی نیست که بتواند تحمل چنین رقابت‌های سنگینی را داشته باشد.