صافی نیوز

گروه: اجتماعی
بهداشت عمومی
صافی نیوز / سرمایه‌گذاری در بهداشت به عنوان یک بخش کلیدی سرمایه اجتماعی می‌تواند به پیشرفت و توسعه کمک کند اما این مهم مستلزم این است که دولت و سیاست‌گذاران به تاثیر شوک‌های اقتصادی در افزایش مخارج بهداشتی خانوار توجه کنند و در جهت کاهش اثرات این شوک‌ها گام‌های اساسی بردارند.
دادگاه
صافی نیوز/ استعلام بعمل آمده نسبت به اعتبار رأی وحدت رویه ۷۰۴ مورخ ۱۳۸۶/۷/۲۴ هیأت عمومی دیوان عالی کشور طی نظریه مشورتی شماره ۷/۱۴۰۲/۱۰۳ موضوع پرونده شماره ۱۴۰۲-۱۸۶-۱۰۳ک مورخ ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ اداره حقوقی قوه قضائیه
صافی نیوز / کودکان کار در جامعه دچار فشارهای زیادی هستند و این امر باعث می‌شود در بزرگسالی نیز آن ها زندگی سختی داشته باشند. مشکلات اقتصادی مستقیماً زندگی خانواده‌های محروم، حاشیه نشین و کارگر را تحت تأثیر قرار داده است. اولین قربانیان این خشونت‌ها کودکانی هستند که مجبور به ترک تحصیل و ورود به بازار کار می‌شوند.
خودکشی
صافی نیوز / کارشناسان می گویند آمار خودکشی در ایران اغلب در میان مشاغل خانگی، آزاد و بیکار است و روندی هشدار دهنده و افزایشی دارد.  به بهانه صحبتهای دردناک که از زبان نماینده استان کهکیلویه و بویراحمد شنیدم رفتم سراغ یکی از اساتید روانشناسی سوال پرسیدم راجع به علت خودکشی در ایران که با آماری عجیب روبرو شدم که در ادامه می‌خوانید
وکیل دادگاه وکالت
صافی نیوز/ هیات عمومی دیوان عدالت اداری رای به ممنوعیت اشتغال تمام وقت و همزمان اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در دستگاه‌های مشمول قانون رسیدگی به تخلفات اداری داد.
ارث دادگاه خانواده
صافی نیوز/ بنابر اصل ۱۶۱ قانون اساسی، دیوان عالی کشور به منظور نظارت بر اجرای صحیح قوانین در محاکم و ایجاد وحدت رویه قضایی و انجام مسئولیت هایی که طبق قانون به آن محول می شود بر اساس ضوابطی که رئیس قوه قضاییه تعیین می کند تشکیل می گردد .
خشونت و نزاع
صافی نیوز / پرخاشگری و مشاهده پرخاشگری یاس، ناکامی و نا امیدی از عوامل اصلی افزایش خشونت در سطح اجتماع است.
ارث دادگاه خانواده
صافی نیوز / یکی از آثار حقوقی عقد نکاح، ارث بری پس از وفات همسر است که این توارث و شروط و میزان آن در قرآن کریم تعیین و تشریح گردیده است.