یکصد صندوق خرد زنان روستایی در آذربایجان شرقی تشکیل می شود

صافی - مسئول برگزاری جشنواره تولیدات زنان روستایی و عشایری آذربایجان شرقی با اشاره به فعالیت 65 صندوق خرد زنان روستایی و عضویت دو هزار و 200 نفر از بانوان استان در آنها گفت: یکصد صندوق دیگر در استان تشکیل می شود.

رقیه زرگری در گفتگویی : براساس تفاهم نامه بین صندوق کارآفرینی امید کشور و دفتر توسعه فعالیت های زنان روستایی و عشایری وزارت جهاد کشاورزی، با تشکیل این صندوق ها ارائه تسهیلات کم بهره به هر صندوق به میزان ۵۰ میلیون تومان و در مجموع ۵ میلیارد تومان آغاز خواهد شد.

وی اضافه کرد: برای ۶۵ صندوق موجود در طول این مدت بیش از ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار پرداخت شده است.

زرگری هدف از تشکیل این صندوق ها را ارتقای مهارت های فردی و اجتماعی زنان روستایی از طریق اجرای برنامه های آموزشی، تجمیع پس انداز خانوارهای روستایی در جهت تامین مالی فعالیت های درآمد زا و افزایش درآمد خانوارهای کم درآمد از طریق پرداخت تسهیلات خرد عنوان کرد.

وی به ویژگی های این صندوق ها اشاره کرد و گفت: ایجاد صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی به لحاظ دسترسی سریع زنان روستایی به منابع اعتباری مطمئن و به موقع می تواند زمینه تحقق طرح های دیگر از جمله طرح های کارآفرینی، تشکیل تعاونی، اشتغال زایی و دیگر تشکل های اقتصادی زنان محسوب شود.

مشاور رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی در امور بانوان به جشنواره های برگزار شده اشاره کرد و افزود: بیش از ۳۰ برنامه و جشنواره از ۱۲ تا ۲۹ بهمن ماه سالجاری در نقاط مختلف استان برگزار می شود.

وی ادامه داد: این جشنواره ها در دو بخش جشنواره پخت غذاهای سنتی سالم و عملی با هدف ترویج و فرهنگ سازی جهت استفاده از غذاهای سنتی و پرهیز از غذاهای آماده و بخش تولیدات زنان روستایی و عشایری برگزار می شود.

زرگری گفت: با توجه به جمعیت زنان ساکن در مناطق روستایی و نقش موثری که آنان در اقتصاد خانوار دارند اولویت کاری سازمان جهاد کشاورزی توسعه‌ اشتغال زنان روستایی همگام با توسعه بخش کشاورزی است.

00رای ها
امتیازدهی به مقاله