یک سوم واحدهای مسکن مهر، تعاونی سازند/ پیگیر وام ۴۰ میلیونی هستیم

مدیرکل تعاونی های توزیعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از تعامل این وزارت با بانک عامل بخش مسکن، برای اجرایی شدن مصوبه افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر، به ۴۰ میلیون تومان خبر داد. به گزارش ایلنا، محسن رستمی مال خلیفه، درباره آخرین وضعیت تعیین تکلیف پروژه های مسکن مهر ساخته شده توسط تعاونی‌ها گفت: […]

مدیرکل تعاونی های توزیعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از تعامل این وزارت با بانک عامل بخش مسکن، برای اجرایی شدن مصوبه افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر، به ۴۰ میلیون تومان خبر داد.

به گزارش ایلنا، محسن رستمی مال خلیفه، درباره آخرین وضعیت تعیین تکلیف پروژه های مسکن مهر ساخته شده توسط تعاونی‌ها گفت: از مجموع ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور، ۸۴۲ هزار و ۸۱۹ واحد در قالب تعاونی ها ساخته شده است که یک سوم از کل پروژه‌های مسکن مهر را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه تاکنون ۷۳۱ هزار واحد مسکن مهر ساخته شده در قالب تعاونی ها، به متقاضیان واگذار شده است، اظهار داشت: حدود ۱۱۳ هزار واحد نیز، هنوز به متقاضیان واگذار نشده است که باید تعیین تکلیف شوند.

مدیرکل تعاونی های توزیعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: پیشرفت پروژه های باقی مانده مسکن مهری که در قالب تعاونی ها ساخته شده اند، از ۴۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار هستند.

رستمی مال خلیفه درباره زمان تعیین تکلیف پروژه های باقی مانده تعاونی های مسکن مهر تصریح کرد: برخی از پروژه ها دارای مشکلات حقوقی هستند که باید این مشکلات برطرف شوند که حدود ۵۰ هزار واحد را شامل می شود؛ همچنین تعدادی از واحدها به دلیل سهم آورده پایین متقاضیان هنوز تکمیل نشده اند.

وی ادامه داد: بعضی از واحدهای دارای مشکل حقوقی، به مراجع قضایی معرفی شدند که بخشی از آنها، ناشی از اختلافات اعضا با یکدیگر و بخشی ناشی از اختلاف با پیمانکاران است.

این مقام مسئول افزود: وزارت تعاون متولی سه رکن اصلی بازرس، مجمع و هیأت مدیره تعاونی های مسکن مهر است و رسیدگی به مشکلات مالی این تعاونی‌ها با وزارت تعاون نیست؛ بلکه مشکلات حقوقی و مالی تعاونی های مسکن مهر باید در مراجع قضایی رسیدگی شود.

مدیرکل تعاونی های توزیعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با بیان اینکه پیگیری ها برای رفع مشکلات حقوقی تعاونی های مسکن مهر در حال انجام است، خاطرنشان کرد: البته برخی از واحدها به دلیل سهم پایین آورده متقاضیان بلاتکلیف مانده که مردم نیز باید در این زمینه مشارکت کنند.

رستمی مال خلیفه اضافه کرد: در این زمینه اقدامات لازم در حال پیگیری است؛ به نحوی که یکی از این اقدامات، اجرای مصوبه افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر به ۴۰ میلیون تومان است که در این زمینه، مرتب با مسئولان بانک عامل بخش مسکن در تعامل هستیم تا دریافت متمم تسهیلات برای پروژه های مسکن، هر چه زودتر به نتیجه برسد و متقاضیان بتوانند از تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی نیز استفاده کنند.

وی با تاکید بر اینکه از متقاضیان نیز درخواست می کنیم تا نسبت به افزایش سهم آورده خود اقدام کنند، ابراز داشت: این موضوع یکی از مشکلات روند کند تکمیل برخی از پروژه ها است.

انتهای پیام/