امروز: پنج شنبه، ۱۴ مهر ۱۴۰۱ ۱۳:۴۹

صافی – اسم حیوان خانگی که به میان می‌آید اغلب سگ و گربه یا نهایتا همستر و خرگوش یا لاک‌پشت در ذهنمان شکل ‌می‌گیرد. اما در این مطلب قرار است شما را با حیواناتی آشنا کنیم که بسیار نادر و گران‌قیمت هستند.

اسم حیوان خانگی که به میان می‌آید اغلب سگ و گربه یا نهایتا همستر و خرگوش یا لاک‌پشت در ذهنمان شکل ‌می‌گیرد. اما در این مطلب قرار است شما را با حیواناتی آشنا کنیم که بسیار نادر و گران‌قیمت هستند و ثروتمندانی در جهان از آنها به عنوان حیوان خانگی نگهداری می‌کنند.

دیدن فردی که یکی از اتاق‌هایش را به ۱۲ گربه پرشین بسیار زیبایش اختصاص داده باشد و هر ماه میلیون‌ها تومان خرج خورد و خوراک آنها کند عجیب است. اما فراتر از آنها، افرادی هستند که حیوانات عادی برایشان چندان جذاب نیست و سراغ جانداران خاصی می‌روند تا در خانه و در کنارشان باشند و هر ماه حسابی خرجشان کنند.

۱- میمون سبز (The Green Monkey)

13971017103

حتما با دیدن اسب به جای میمون حسابی تعجب کرده‌اید. اما میمون سبز در واقع نام نوعی اسب از نژاد تروبرد است؛ نژادی از اسب که بیشتر به خاطر استفاده از آن در مسابقات سوارکاری شناخته شده‌است. این اسب خاص در سال ۲۰۰۶ میلادی با قیمت ۱۶,۰۰۰,۰۰۰ دلار فروخته شد.

۲- گاوی به نام میسی (Missy The Cow)

13971017104

میسی نام یک گاو هولشتاین است که به خاطر تولید مقدار بسیار زیاد شیر در جهان مشهور است. فارغ از شیر بسیار زیادی که میسی دارد، یک گروه سرمایه‌گذار کانادایی در سال ۲۰۰۹ میلادی آن را به قیمت ۱,۲۰۰,۰۰۰ دلار خریداری کردند به این امید که جنین این گاو را پرورش دهند و به این واسطه این نژاد از گاو را بیشتر کرده و شیر بیشتری تولید کنند. همین امر سبب شهرت جهانی میسی شد.

البته باید بدانید که این خانم گاو گران‌قیمت‌ترین گاوی نیست که در جهان خرید و فروش شده است. در کشوری همچون کانادا سالانه رقابتی با عنوان «گاو برتر سال» برگزار می‌شود و این حیوانات با قیمت‌های نجومی معامله می‌شوند.

۳- ماستیف تبت (Tibetan Mastiff)

13971017105

همان‌طور که از نام این سگ مشخص است به فلات تبت تعلق دارد؛ جایی در نزدیکی کشورهای چین، مغولستان و اطراف آن. این نژاد سگ عموما به منظور نگهبانی، شکار و گله داری پرورش داده می‌شود. به آن «شیر سگ» هم می‌گویند.

ماستیف تبت گران‌ترین سگ دنیا است. اگرچه مشکلات ژنتیکی و آلرژی‌های این نژاد باعث شده تا این سگ کمیاب باشد. قد ماستیف تبت بین ۶۱ تا ۷۱ سانتی‌متر و وزنش بین ۶۴ تا ۹۹ کیلوگرم متغیر است. این گونه‌ی جانوری در کشور چین با قیمت ۵۸۲,۰۰۰ خریداری شده است.

۴- سِر لنسیلات آنکور (Sir Lancelot Encore)

13971017106

سِر لنسیلات آنکور نوعی لابرادور است که با قیمت ۱۵۵,۰۰۰ دلار معامله می‌شود. دلیل قیمت بسیار بالای آقای آنکور شیوه شکل‌گیری و تولد آن است. این سگ در واقع از تولید مثل غیرلقاحی از سگی به نام Sir Lancelot که در اثر سرطان جانش را از دست داد، تولید شده است. به همین خاطر ارزشمند و گرانبهاست. خانواده‌ای که از این آقا نگهداری می‌کنند به شدت به او وابسته هستند.

باید بدانید نژاد لابرادور رتریور به خاطر داشتن بدنی کوچک، سفت و محکم به عنوان سگ‌های ورزشی نیز استفاده می‌شود. لابرادورها با هوش بالا، شخصیت خوب و اعصاب آرامشان شناخته می‌شوند و یکی از نژادهای پر طرفدار درآمریکا هستند.

۵- توله شیر سفید (White Lion Cubs)

13971017107

در برخی از کشورها به مردم اجازه داده می‌شود تا حیوانات وحشی و خطرناک را به عنوان حیوان خانگی خود نگهداری کنند. شیر سفید یکی از گونه‌های بسیار نادر و کمیاب شیر است که برخی دوستداران این جانور آن را در خانه خود دارند. شیری که در عکس می‌بینید، ۱۳۸,۰۰۰ دلار قیمت دارد. یک ژن مغلوب باعث رنگ نامعمول شیر سفید شده‌است.

۶- سوسک گوزنی نادر (Rare Stag Beetle)

13971017108

شاید برایتان عجیب باشد که یک سوسک را بتوان به عنوان یک حیوان خانگی سرپرستی کرد. اما پرورش‌دهنده حیوانات در کشور ژاپن ۸۹,۰۰۰ دلار برای خرید این سوسک هزینه کرده است. این قیمت باعث شده تا این سوسک گوزنی به عنوان گران‌قیمت‌ترین حشره جهان شناخته شود.

۷- طوطی‌کاکلی نخل (Palm Cockatoo)

13971017109

گران‌قیمت‌ترین گونه طوطی در جهان، طوطی‌کاکلی نخل است که با قیمتی حدود ۱۶,۰۰۰ دلار در سراسر جهان خرید و فروش می‌شود. برخلاف بیشتر طوطی‌ها که مملو از رنگ‌های روشن هستند، این طوطی سیاه‌رنگ است. طوطی‌کاکلی نخل بومی کوئینزلند استرالیاست.

۸- ماکائو آبی سنبلی (Hyacinth Macaw)

13971017110

ماکائو را با قیمتی حدود ۱۴,۰۰۰ دلار خرید و فروش می‌کنند. این پرنده گران‌قیمت یکی از حیواناتی است که طول عمر بسیار طولانی دارند. ماکائو آبی سنبلی بومی شرق و مرکز آمریکای جنوبی است. محبوبیت ماکائو آبی سنبلی به عنوان حیوان خانگی سبب کاهش جمعیت وحشی آنان تا مرز انقراض و قرار گرفتن این گونه در لیست قرمز (درمعرض تهدید) شده‌است.

۹- میمون (De Brazza’s Monkey)

13971017111

بعد از شامپانزه (۵۰,۰۰۰ دلار)، میمون (De Brazza’s) یکی از گران‌قیمت‌ترین میمون‌های جهان است. این میمون را با قیمتی حدود ۱۰,۰۰۰ دلار معامله می‌کنند. این گونه آفریقایی برای ریش بلند سفید و موهای نارنجی خود محبوبیت زیادی دارد.

۱۰- توکان (Toucan)

13971017112

منقار بلند و رنگارنگ بارزترین مشخصه توکان است. این منقار ممکن است تا دو سوم طول کل بدنش را شامل شود. توکان‌ها را می‌توان فقط در نقاط مرکزی و جنوبی آمریکا یافت. این پرنده هرگز مهاجرت نمی‌کند و فقط حداکثر ۲۱ تخم می‌تواند بگذارد. هرگز گروه بزرگی از توکان‌ها با هم مشاهده نشده است.

توکان به‌وسیله پرت کردن سر خود به سمت عقب غذا را به داخل گلویش پرت می‌کند. این پرنده فوق‌العاده زیبا با قیمت ۱۰,۰۰۰دلاری خرید و فروش می‌شود و یکی از گران‌ترین حیوانات خانگی است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
دیدگاه شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار