۵۹ نفر داوطلب رقابت در انتخابات میان دوره ای مجلس در حوزه مراغه و عجبشیر شدند

معاون استاندار و فرماندار مراغه گفت : با اتمام ثبت نام انتخابات میان دوره ای مجلس در حوزه انتخابیه مراغه و عجب شیر تعداد نفرات ثبت نامی به ۵۸ نفر رسید . به گزارش صافی؛ ظفر محمدی در گفتگو با خبرنگار رصدمراغا با اعلام اتمام ثبت نام نامزد های انتخاباتی در حوزه مراغه و عجبشیر […]

معاون استاندار و فرماندار مراغه گفت : با اتمام ثبت نام انتخابات میان دوره ای مجلس در حوزه انتخابیه مراغه و عجب شیر تعداد نفرات ثبت نامی به ۵۸ نفر رسید .

به گزارش صافی؛ ظفر محمدی در گفتگو با خبرنگار رصدمراغا با اعلام اتمام ثبت نام نامزد های انتخاباتی در حوزه مراغه و عجبشیر گفت :  درآخرین روز ثبت نام ،۵۹ نفر با حضور در محل ستاد انتخابات وزارت کشور و ستاد انتخابات مراغه  برای حضور در این رقابت انتخاباتی نام نویسی کردند.

وی افزود : از این تعداد ۱۴ نفر با حضور در محل ثبت نام وزارت کشور و ۴۵ نفر نیز با حضور در ستاد انتخابات مراغه داوطلب رقابت برای کسب نمایندگی مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابییه مراغه و عجبشیر شده اند .

محمدی خاطرنشان کرد : از بین ثبت نام کنندگان در این انتخابات ، ۳ نفر زن و ۵۶ نفر مرد هستند که درحال حاضر با انصراف ۱ نفر ثبت نام شده مجموع ثبت نامی داوطلبان به ۵۸ نفر رسیده است .

وی تصریح کرد :  بر اساس قانون انتخابات صلاحیت داوطلبان پس از بررسی در هیات های اجرایی از سوی شورای نگهبان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 انتخابات میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌ جمهوری ایران و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ برگزار می شود.

انتخابات میان ‌دوره‌ ای مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه اصفهان، مراغه، اهر و بندرلنگه در روز ۲۹ اردیبهشت ۹۶ برگزار می‌ شود.

پس از پیروزی مرحوم محمد علی حسین‌زاده در حوزه انتخابیه مراغه و عجب شیر، با فوت وی در روز تحلیف، این شهرستان بدون نماینده ماند تا در میان دوره‌ای به همراه حوزه انتخابیه اهر و هریس در آذربایجان شرقی تکیف نماینده خود را مشخص کنند.