8:14 1403/04/25

متقاضیان تغییر اولویت خودرو بعد از ظهر امروز وارد سامانه یکپارچه شوند

صافی نیوز / پیگیری‌ها نشان می‌دهد متقاضیان تغییر اولویت خودرو می توانند با رفع ایرادات و بارگذاری خودروها بعدازظهر امروز وارد سامانه یکپارچه شوند.
خودرو

به گزارش صافی به نقل از تسنیم، 26 فروردین ماه با اتمام زمان ثبت نام خودرو در سامانه یکپارچه خودرو، متقاضیان خرید خودرو می‌توانستند با مراجعه به سایت سامانه فروش یکپارچه از جزئیات زمان تحویل خودروهای خود مطلع شوند.

اما با اعلام نوبت دهی متقاضیان سامانه یکپارچه عرضه خودرو از سوی خودروسازان مشخص شد که تقاضای زیادی برای 5 مدل خودرو ایجاد شده و زمان تحویل این خودروها به سال 1403 موکول شده است. همین امر با اعتراض متقاضیان خرید خودرو روبه رو شد که در نهایت وزارت صمت اعلام کرد که متقاضیان از امروز 5 اردیبهشت ماه به مدت 5 روز می‌توانند با ورود به سامانه یکپارچه خودرو با 5 اولویت نسبت به تغییر انتخاب اول خود اقدام کنند.

البته در حال حاضر ساعت از 14 ظهر هم عبور کرده و خبری از گشایش سایت نیست و علاوه بر احتمال اختلال در باز شدن سایت گفته می‌شود خودروسازان در حال بارگذاری اسامی خودروها در سایت هستند که این موضوع جای تعجب دارد زیرا باید این اقدامات در روزهای گذشته انجام می شد تا مردم امروز بتوانند به راحتی به سایت مراجعه کرده ونسبت به تغییر خودروی انتخابی خود اقدام کنند.

پیگیری‌ها نشان می‌دهد متقاضیان تغییر اولویت خودرو می توانند با رفع ایرادات و بارگذاری خودروها بعدازظهر امروز وارد سامانه یکپارچه شوند.

بعد از اینکه همه افراد انتخاب خود را در تغییر اولویت ها انجام دادند چند روز سایت بسته می‌شود تا اولویت اول آن‌ها پالایش شود و در نهایت ترتیب دریافت خودرو در سال 1402 مشخص شود.

امید قالیباف سخنگوی وزارت صمت در این ارتباط تاکید کرد که اگر متقاضی هر 5 اولویت را انتخاب کند قطعاً در سال 1402 می‌تواند خودروی خود را دریافت کند و به‌عکس اگر متقاضی هیچ اولویتی را انتخاب نکند همان انتخاب اولویت سال 1403 کماکان برای او ملاک عمل خواهد بود

به گفته وی کسانی که در سال 1402 نوبت‌دهی شده‌اند، اما به‌دلایلی می‌خواهند انصراف دهند و در طرح دوم یکپارچه تخصیص خودروی وزارت صمت شرکت کنند حتماً باید از طرح ابتدایی که ثبت‌نام کرده‌اند، انصراف دهند؛ گزینه انصراف برای متقاضیان فعال است.

البته اگر متقاضیان از طرح ابتدایی تخصیص خودرو انصراف ندهند برای شرکت در طرح دوم یکپارچه تخصیص خودرو با مشکل مواجه خواهند شد.

انتهای پیام/

سردبیر
سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست تغییرات و بروز رسانی ها
1403
31 اردیبهشت
نسخه 1.2
  1. بهبود صفحه نمایش خبر
  2. اضافه شدن خبرهای مرتبط
  3. اضافه شدن خبرهای پیشنهادی
23 اردیبهشت
نسخه 1.1
  1. اضافه شدن پخش شبکه های تلویزیونی و رادیویی
  2. بهبود سرعت سایت
  3. بهبود پنل خبرنگاران
22 اردیبهشت
نسخه 1
  1. طراحی و پیاده سازی صفحات سایت شامل: صفحه اصلی، صفحه مشاهده خبر، صفحه آرشیو مطالب، صفحه آرشیو هشتک ها، صفحه اخبار تصویری، صفحه آرشیو اخبار تصویری
  2. طراحی و پیاده سازی هدر و فوتر سایت
  3. راه اندازی بخش امنیت سایت