14:17 1403/05/02
عضو شورای اسلامی شهر تهران:

پسوندهای منفی را از تهران جدا کنیم/از ظرفیت های گردشگری غافلیم

تهران به عنوان پایتخت کشور و با این وسعت و وجود ۲۲۰۰ساختمان فرهنگی و تاریخی،ظرفیت بی بدیلی از جاذبه های دیدنی و گردشگری را داراست که معتقدم در معرفی این جاذبه ها و بهره مندی از ظرفیت های موجود،غفلت شده است.
no-photos

 متاسفانه از ظرفیت های گردشگری شهر تهران غافیلم و باید تلاش کنیم با استفاده از این ظرفیتها،پسوند و قیدهای منفی را از تهران جدا کنیم.

“سید محمود میر لوحی” در بازدید از ستاد نوروزی شهرداری تهران اظهار داشت: از طریق فضای مجازی و سایت های خبری،شیوه و ساز و کار ستاد گردشگری را دنبال و بررسی اجمالی از روند فعالیت ستاد داشتم و امروز هم  به صورت سرزده به ستاد آمدم تا از نزدیک در جریان فعالیت دوستانمان باشم.

وی افزود:فعالیت این ستاد لازم،مفید و موثر است گرچه کاستی هایی نیز وجود دارد که باید مرتفع شود.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران بیان کرد: تهران به عنوان پایتخت کشور و با این وسعت و وجود ۲۲۰۰ساختمان فرهنگی و تاریخی،ظرفیت بی بدیلی از  جاذبه های دیدنی و گردشگری را داراست که معتقدم در معرفی این جاذبه ها و بهره مندی از ظرفیت های موجود،غفلت شده است.

میرلوحی خاطر نشان کرد: باید برای تقویت زیر ساخت های گردشگردی و  معرفی جاذبه های دیدنی شهر تهران اقدامات جدی تری انجام شود.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: شورای اسلامی شهر و شهرداری تهران  باید در این زمینه  تلاش کند و پیرو تصویب طرح “ایران ۱۴۰۰”باید ببینیم چه باید کرد که در معرفی جاذبه های گردشگری و جذب گردشگر موفق باشیم.

میر لوحی مطرح کرد:باید به گونه ای عمل کنیم که بتوانیم یک گردشگر و یا توریست را در یک زمان بندی حداقلی و یک هفته ای،بجای “سرگرمی”،”تامین “کنیم که متاسفانه هنوز در تهران با این سطح فاصله داریم.

وی اشاره کرد:به طور مثال؛ در اصفهان به مقوله گردشگردی به قدری خوب توجه شده و زیر ساخت ها و امکانات  آماده است که هر گردشگردی در مدت زمان حداقلی و یک هفته ای،از جاذبه های دیدنی نهایت بهره را می برد و با یک شناخت کاملی از فرهنگ و تاریخ به مبدا باز می گردد در حالی که این اتفاق هنوز در مورد تهران محقق نشده است.

این مقام مسئول تاکید کرد:تهران باید به شان خود در حوزه گردشگری برسد در حالی که امروز شاهدیم ظرفیت ها بالقوه است و باید بالفعل شود.

وی افزود: متاسفانه همواره تهران با شلوغی،ترافیک،آلودگی و پسوندهای”منفی”شناخته شده است در حالی که باید با بهره مندی حداکثری از ظرفیت و جاذبه های دیدنی،تهران زیبا را به همگان معرفی و این شهر به مقصد گردشگری تبدیل شود و پسوند و قیدهای منفی از تهران جدا شود.

میر لوحی تاکید کرد: باید برای بهره مندی حداکثری از ظرفیت های گردشگری شهر تهران،از بخش خصوصی کمک گرفت و بخش خصوصی باید به این حس و جایگاه برسد که گردشگر داخلی و خارجی را با گشاده رویی و خدمات دهی مطلوب میزبانی کند.

وی ادامه داد: احساس و نگاه  “خود کم بینی” در ارائه خدمات گردشگردی باید از شهر تهران جدا شود،متاسفانه امروز  در جایگاهی هستیم که احساس میکنیم اگر کسی را از شهر و کشوری به تهران دعوت کنیم خیلی “دست پری” نداریم و  نمی توانیم از نظر گردشگری میزبان خوبی باشیم در حالیکه که از ظرفیت تاریخی،فرهنگی و گردشگری تهران غافلیم و باید به سمت معرفی مزیت و ظرفیت های تهران برویم و در این زمینه به جد کار کنیم.

سردبیر
سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست تغییرات و بروز رسانی ها
1403
31 اردیبهشت
نسخه 1.2
  1. بهبود صفحه نمایش خبر
  2. اضافه شدن خبرهای مرتبط
  3. اضافه شدن خبرهای پیشنهادی
23 اردیبهشت
نسخه 1.1
  1. اضافه شدن پخش شبکه های تلویزیونی و رادیویی
  2. بهبود سرعت سایت
  3. بهبود پنل خبرنگاران
22 اردیبهشت
نسخه 1
  1. طراحی و پیاده سازی صفحات سایت شامل: صفحه اصلی، صفحه مشاهده خبر، صفحه آرشیو مطالب، صفحه آرشیو هشتک ها، صفحه اخبار تصویری، صفحه آرشیو اخبار تصویری
  2. طراحی و پیاده سازی هدر و فوتر سایت
  3. راه اندازی بخش امنیت سایت