17:00 1403/04/28

خیانت بسیار آسیب زا است

صافی نیوز/مورد خیانت واقع شدن یک تجربه آسیب زا است که موجب از بین رفتن اعتماد در روابط بین فردی می شود. فکر کردن مداوم باعث باقی ماندن دردهای عاطفی ناشی از خیانت می شود و هر زمان که روی آن متمرکز می شویم، تجربه دردناک خیانت را با تفکر خود بازسازی می کنیم در حالی که بخشش واقعی می تواند به بازسازی رابطه کمک کند.
وام ازدواج

سیدعمران طباطبایی – مورد خیانت واقع شدن یک تجربه آسیب زا است که موجب از بین رفتن اعتماد در روابط بین فردی می شود. فکر کردن مداوم باعث باقی ماندن دردهای عاطفی ناشی از خیانت می شود و هر زمان که روی آن متمرکز می شویم، تجربه دردناک خیانت را با تفکر خود بازسازی می کنیم در حالی که بخشش واقعی می تواند به بازسازی رابطه کمک کند.

این کار به ما کمک می کند که تمایل بیش تری برای بخشش خیانت داشته باشیم. گاهی اوقات فرد، خیانت شریک زندگی خود را به ظاهر می بخشد اما هر زمان که بحثی بین آن ها پیش می آید، یک وسوسه در فرد ایجاد می شود که از خیانت گذشته به عنوان یک سلاح برای پیروزی استفاده کند.

این گونه افراد ارتباط بی قید و شرط، برقراری روابط نا مشروع و ابراز تمایلات احساسی نابجا به جنس مخالف نا محرم را جزئی از زندگی خود می دانند و حتی پس از ازدواج نیز این روابط را حفظ کرده و به آن ادامه می دهند.

یکی از موارد مهم که باعث عادی شدن خیانت می گردد بنا بر اصول علمی و روانشناسی، عدم تعلیم و تربیت سالم از بدو طفولیت در مدرسه و رفتار صحیح با دیگران و هم چنین تابوی های بی معنای اخلاقی و عرفی و تمثیل های به واقع پوچ و سرکوب مرعوب و منکوب نمودن همان افراد در زمان کودکی و عقده گشایی در اثر سه عامل خانواده, محیط, وراث باعث این موضوع که متاسفانه در کل جامعه بشری وجود دارد و با پر نمودن انواع و اقسام قوانین و مقررات تا هنگامی که مواردی نا حل رفع نشود فقط حرص و طمع و خس انتقام طرفین و خانواده بیشتر خواهد شد.

فردی که برخلاف مصالح و ارزش های اخلاقی قدم بر می دارد، دچار انحطاط شده و این رفتار وی به او نیز بر می گردد.

افرادی که در فکر و تخیلاتشان مدام به شخصی دیگر می اندیشند و از آنجا که زاده ذهنشان است، آن فرد شخصی ایده آل به شمار می آید و در این موقع است که برای زندگی مشترک خطر می آفریند چرا که آن شخص دائماً شریک زندگی اش را با فرد ایده آل ساخته ذهنش مقایسه می کند و چون در حال قیاس است، در ارتباط با همسرش به مشکل بر می خورد و رابطه سرد می شود.

در مورد خیلی از پدیده ها، تحقیقات محکم، علمی و دقیق انجام نمی شود لذا با نداشتن آمار نمی توان پاسخ دقیقی داد اما اگر بر مبنای تجربیات و مشاوره های بالینی بگوییم، دلایلی چون هیجان خواهی، سرد شدن روابط از جمله توجه نکردن افراد به ظاهر خود و مشکلات زناشویی نقش های پر رنگ تری دارند.

دلایل همسرمان برای خیانت ممکن است برای ما روشن نباشد و همین آشفتگی باعث می شود، احساس کنیم که باید خودمان را سرزنش کنیم. فاش شدن خیانت و عهد شکنی یک فرآیند دشوار و هراس انگیز است. با این حال یکی از بزرگ‌ ترین اشتباهات، تلاش برای مخفی نگه‌ داشتن حقیقت است زیرا نگفتن تمام حقایق به بهانه آسیب نرساندن بیشتر به همسر آسیب دیده، خود می‌ تواند آسیب‌ زاتر و خطرناک‌ تر باشد.

برای دیگران، این رابطه ممکن است به عنوان یک رابطه فیزیکی و ارتباط با فردی دیگر وجود داشته باشد. تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که با همسرمان ضمن ارتباط برقرار کردن، به حرف های او گوش دهیم و تصمیم بگیریم که آیا رابطه ما ارزش حفظ کردن را دارد یا خیر. بهبودی پس از خیانت یا ترمیم ازدواج دردناک و زمان بر است. هیچ جدول زمانی مشخصی برای درمان وجود ندارد اما اگر بدانیم که چگونه با احساسات خود به درستی برخورد کنیم، ممکن است زودتر این اتفاق بیفتد. به افراد فرصت دوباره بدهیم.

انتهای پیام/

سیدعمران طباطبایی
سیدعمران طباطبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست تغییرات و بروز رسانی ها
1403
31 اردیبهشت
نسخه 1.2
  1. بهبود صفحه نمایش خبر
  2. اضافه شدن خبرهای مرتبط
  3. اضافه شدن خبرهای پیشنهادی
23 اردیبهشت
نسخه 1.1
  1. اضافه شدن پخش شبکه های تلویزیونی و رادیویی
  2. بهبود سرعت سایت
  3. بهبود پنل خبرنگاران
22 اردیبهشت
نسخه 1
  1. طراحی و پیاده سازی صفحات سایت شامل: صفحه اصلی، صفحه مشاهده خبر، صفحه آرشیو مطالب، صفحه آرشیو هشتک ها، صفحه اخبار تصویری، صفحه آرشیو اخبار تصویری
  2. طراحی و پیاده سازی هدر و فوتر سایت
  3. راه اندازی بخش امنیت سایت