رئیس اداره اوقاف مراغه:

۴۶ رقبه وقفی در اختیار ادارات شهرستان مراغه است

صافی - رئیس اداره اوقاف و امور خیریه مراغه با بیان اینکه در حال حاضر 46 رقبه وقفی در اختیار ادارات شهرستان است گفت: 22 مدرسه و چهار پارک عمومی نیز از سوی خیران و واقفان برای استفاده عمومی در اختیار آموزش و پرورش و مردم قرار گرفته است.

حجت الاسلام فریدون مطهری افزود: شهرستان مراغه دارای ۶۹۴ موقوفه شامل ۲۳۷ موقوفه دارای رقبه (۱۸۶ متصرفی و ۵۱ غیرتصرفی)، ۳۷۷ مسجد، ۸۰ حسینیه و یک هزار و ۹۶۸ رقبه است.

وی همچنین به احیای اراضی موقوفه در این شهرستان اشاره کرد و گفت: احیای موقفه های این شهرستان از رسالت های شرعی و قانونی این سازمان بوده و در این راستا حرکت های مناسبی انجام شده که از آن جمله می توان به کاشت هفت هزار اصله نهال در باغ های موقوفه ای از ابتدای سالجاری اشاره کرد.

وی ادامه داد: در سال گذشته نیز با همکاری واقفان، ۱۰ هزار اصله درخت مثمر در باغ ها و اراضی کشاورزی موقوفه این شهرستان کاشته شده است.

مطهری اضافه کرد: همچنین اوقاف آماده مشارکت آحاد مردم و خیران برای انجام وقف های مشارکتی در زمینه هایی است که در شهرستان احساس نیاز می شود.

وی گفت: در سالجاری ۶۵۰ مورد بازدید از موقوفات این شهرستان انجام شده که در آن مسائل و مشکلات این موقفه ها مورد بررسی قرار رگفته و راهکارهای مناسبی برای این منظور ارئه شده است.

وی همچنین با اشاره به اجرای طرح شبستان حضرت زهرا (س) امامزاده سید ابراهیم (ع) مراغه افزود: برای اجرای این طرح در سال جاری ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته است.

مطهری با بیان اینکه اقدامات و فعالیت های فرهنگی و مذهبی در مساجد این شهرستان ادامه داد: هم اکنون با همکاری تبلیغات اسلامی در ۸۵ مسجد این شهرستان نماز جماعت برگزار می شود.