18:35 1403/04/28
استاندار آذربایجان‌شرقی مطرح کرد:

سستی برخی دستگاه‎های اجرایی آذربایجان‎شرقی به بهانه کمبود بودجه/ همه کارها به پول و بودجه ارتباطی ندارد

صافی – استاندار آذربایجان‎شرقی با بیان اینکه همه کارها الزاماً به پول و بودجه ارتباطی ندارد، گفت: متأسفانه به بهانه کمبود بودجه و منابع مالی، نوعی رخوت و سستی در برخی دستگاه‌ها حاکم شده است.
no-photos

محمدرضا پورمحمدی امروز در نشست فرمانداران استان، با قدردانی از خدمات و تلاش‌های همه مسئولان در جهت توسعه و پیشرفت استان، افزود: روند توسعه استان محصول زحمات تمام کسانی است که پیش از این تلاش کرده‌اند و ما از تجربیات تمام آنها استفاده خواهیم کرد.

وی با تأکید بر اینکه به جای تغییر افراد باید سیاست‌ها و نگرش‌ها را تغییر دهیم، افزود: اگر سیاست‌ها و برنامه‌های ناکارآمد به جای خود باقی باشد تغییر افراد سودی نخواهد داشت.

پورمحمدی اضافه کرد: مسئولیت‌ها اگرچه باعث رنج و زحمت است، اما اگر منجر به تغییری مثبت در روند امور شود موهبت الهی است و باید شکر آن را به جای بیاوریم.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه مردم ما انسان‌هایی بزرگوار و نجیب هستند، گفت: مدیریت کلان استان امروز به ما سپرده شده است و احساس ما باید این باشد که اگر در این استان و در حوزه مدیریت ما به کسی ظلم شود یا کسی سر گرسنه بر زمین بگذارد مسئول هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در عین حال که مردم به خاطر تحریم‌های اقتصادی، با سختی‌ها و مشکلات زیادی روبه‌رو هستند، اما این به معنی نادیده گرفتن دستاوردهای ۴۰ ساله نیست؛ امروز حتی در روستاهای دورافتاده نیز امکانات زیادی ایجاد شده است، با این حال شایستگی‌های مردم ما بیش از این است.

پورمحمدی تأکید کرد: کشور ما از هر جهت دارای منابع غنی و سرشار طبیعی و انسانی است و باید به سرمایه‌ها و ظرفیت‌های خود ایمان داشته باشیم.

وی با بیان اینکه امروز تمام هم‌وغم دشمن این است که با اعمال تحریم‌ها و جنگ اقتصادی ملت ایران را به زانو دربیاورند، افزود: اگر به گذشته نگاه کنیم می‌بینیم که شرایطی به مراتب سخت‌تر را پشت سر گذاشته‌ایم و تحریم‌ها هم سودی به حال دشمن نخواهد داشت، مگر اینکه صدای مردم را نشنویم و از مردم غلفت کنیم که این یک خطای راهبردی است.

پورمحمدی خاطرنشان کرد: در این شرایط سخت، باید احساس رضایت و امیدواری به آینده را در مردم به وجود بیاوریم و مردم باید باور کنند که تمام تلاش دولت‌مردان در جهت بهبودی شرایط است.

وی با بیان اینکه باید به نظام و انقلاب و منشور اخلاقی دولت وفادار باشیم، افزود: مهم‌ترین آورده ما امروز آبروی ماست و هر کسی که می‌تواند آبروی خود را در این راه بگذارد با آغوش باز او را می‌پذیریم.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه امانت‌داری را اصل اساسی مسئولیت در نظام اسلامی عنوان کرد و گفت: باید تلاش کنیم که از این امانت که امروز به ما سپرده شده به خوبی محافظت کنیم و بعد از پایان مسئولیت کارنامه‌ای قابل دفاع از خود به یادگار بگذاریم.

وی، صداقت و قصد قربت را از مهم‌ترین رموز موفقیت مدیران دانست و اظهار داشت: اگر با مردم صادق بوده و ارتباط نزدیک داشته باشیم موفقیت ما بیشتر خواهد بود؛ مردم را نباید از دست بدهیم؛ اگر کاری از دست‌مان برمی‌آید دریغ نکنیم و اگر از حوزه اختیارات و توان ما خارج است صادقانه با مردم در میان بگذاریم.

پورمحمدی با بیان اینکه به عنوان مدیر ارشد استان از تمام مسئولان مادامی که پای‌بند قانون و ارزش‌ها باشند حمایت خواهم کرد، افزود: یک سیستم زمانی کارآمد است که همه اجزای آن باهم هماهنگ باشند و انتظار ما از مسئولان نیز تعامل و هماهنگی است.

وی افزود: وحدت رمز پیروزی انقلاب بوده و برای عبور از مشکلات هم باید وحدت و همدلی داشته باشیم، البته از نظرات همه متخصصان و صاحب‌نظران استفاده خواهیم کرد اما اختلافات را نباید به درون مردم ببریم.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، گفت: این مناسبت فرصت خوبی برای بیان دستاوردهای انقلاب و شنیدن نقدها و گلایه‌های مردم است؛ در عین حال باید متوجه باشیم که ما با دشمنی کینه‌توز مواجه هستیم.

وی افزود: بحث برجام تجربه بزرگی بود که حسن نیت ما را به دنیا ثابت کرد و امروز در داخل کشور باید به این موضوع و سایر مسائل بین‌المللی با دید منافع ملی نگاه کنیم.

پورمحمدی با بیان اینکه استانداری یک دستگاه نظارتی است و باید نظارت بسیار قوی داشته باشد، افزود: متأسفانه به بهانه کمبود بودجه و منابع مالی، نوعی رخوت و سستی در برخی دستگاه‌ها حاکم شده است؛ در حالی که همه کارها الزاماً به پول و بودجه ارتباطی ندارد.

وی با تأکید بر کنترل قیمت کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم، اظهار داشت: نوسانات ارزی اخیر موجب سودجویی عده‌ای شده است که در مقابل این افراد و جریان‌ها نباید با ملاحظه رفتار کرد.

پورمحمدی فرمانداران استان را به استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های همه بخش‌ها به‌ویژه گروه‌های مرجع و تشکل‌های مردم‌نهاد فراخواند و گفت: امروز مشی اعتدالی دولت، مورد پذیرش جامعه است و نباید اجازه دهیم این مشی دولت تخریب شود؛ تضعیف دولت منتخب مردم و مورد تائید رهبری، منجر به تضعیف نظام می‌شود.

انتهای پیام/

سردبیر
سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست تغییرات و بروز رسانی ها
1403
31 اردیبهشت
نسخه 1.2
  1. بهبود صفحه نمایش خبر
  2. اضافه شدن خبرهای مرتبط
  3. اضافه شدن خبرهای پیشنهادی
23 اردیبهشت
نسخه 1.1
  1. اضافه شدن پخش شبکه های تلویزیونی و رادیویی
  2. بهبود سرعت سایت
  3. بهبود پنل خبرنگاران
22 اردیبهشت
نسخه 1
  1. طراحی و پیاده سازی صفحات سایت شامل: صفحه اصلی، صفحه مشاهده خبر، صفحه آرشیو مطالب، صفحه آرشیو هشتک ها، صفحه اخبار تصویری، صفحه آرشیو اخبار تصویری
  2. طراحی و پیاده سازی هدر و فوتر سایت
  3. راه اندازی بخش امنیت سایت