18:22 1403/04/28
امام جمعه مراغه:

شادابی جامعه با برگزاری کنسرت های بی محتوا محقق نمی شود.

صافی – امام جمعه مراغه گفت: شادابی جامعه در گرو برگزاری کنسرت های بی محتوا، بی اساس و خارج از عرف نیست بلکه با حل مشکلات اجتماعی، اقتصادی سیاسی و به ویژه بیکاری در ارتباط مستقیم است.
no-photos

آیت الله محمدتقی پورمحمدی در خطبه های نماز جمعه اظهار داشت: اداره ارشاد و دیگر دستگاه های دولتی که برای برگزاری کنسرت ها بی محتوا و خارج از عرف مجوز صادر می کنند معصوم و بی گناه نیستند و باید در مقابل مردم و انقلاب اسلامی پاسخگو باشند.

وی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مسوولیت صدور مجوز کنسرت ها با هماهنگی نهادهای مربوطه را دارد و وظایف سایر نهادها هم در قانون مشخص است و باید تمامی دستگاه ها با دقت کافی در این خصوص ورود کنند.

پورمحمدی اضافه کرد: برخی افراد که به این کنسرت ها می روند از شرایط جسمی و روحی مناسب برخوردار نیستند و نهادهای اجرایی و مرتبط باید به این مشکلات توجه داشته باشند.

عضو خبرگان رهبری با بیان این که هنر انقلاب اسلامی در معرض هجمه دشمن برای خالی شدن از محتواست، گفت: هنرمندان و مسئولان فرهنگی و هنری کشور مراقب باشند این خواسته دشمنان محقق نشود.

پورمحمدی گفت: هدف دشمن به انحراف کشاندن جامعه و بی ‌بند و باری است و بخوبی می داند که اگر در برخی حوزه های فرهنگی و هنری همانند کنسرت ها سرمایه گذاری کنند جامعه به فساد کشیده می شود.

وی به سالروز وحدت حوزه و دانشگاه نیز اشاره کرد و گفت: علما و دانشمندان، پاسداران سنگرهای فرهنگی هستند و جوانان، اساتید، مردم، دانشجویان و طلبه ها، باید آموزه های بزرگان حوزه و دانشگاه را مطالعه کنند.

آیت الله پورمحمدی افزود: اهداف مشترک حوزه و دانشگاه و همکاری و تعامل و انسجام آنها موجب تضعیف دشمن شده و ایستادگی در مقابل آنها را در پی دارد.

وی درس گرفتن از تاریخ و گذشته را ضروری دانست و گفت: زمانی همان تحصیل کرده های اروپایی و داخل کشور سرمایه های مردم و کشور را به بیگانگان فروخته و خود را وام دار همیشگی آنها کرده بودند که امروز با وحدت حوزه و دانشگاه تمامی برنامه های دشمن در مورد این قشر نقش بر آب شده است.

وی افزود: بحث علمی از همان ابتدای انقلاب اسلامی مورد تاکید امام راحل و بعد از ایشان مقام معظم رهبری بود و از آن جایی که حوزه و دانشگاه، عرصه ای برای تبادل افکار و جریانات علمی است، امام راحل(ره) بر وحدت میان این دو کانون مهم تاکید و خواستار تقویت آن شدند.

وی خاطرنشان کرد: اگر حوزه و دانشگاه به عنوان دو نهاد علمی و معنوی تاثیرگذار و آینده ساز بتوانند با یکدیگر همکاری علمی داشته باشند، پیشرفت های علمی و ارتقای سطح معلومات در جامعه شتاب می گیرد.

وی به نقش برجسته آیت الله محمد مفتح در این زمینه و اثرگذاری وی اشاره کرد وافزود: آیت الله مفتح از شخصیت های برجسته و مبارز به شمار می رفت که پیش از پیروزی انقلاب و پس از برقراری نظام اسلامی همواره به دنبال این وحدت بود، وحدتی که باید دو قشر از جامعه یعنی دانش آموخته های دانشگاهی و حوزوی را به یک همبستگی در اندیشه و عمل برساند تا نظام کشور بتواند از دستاوردهای آنها استفاده کند

امام جمعه مراغه به جلسات اخیر سنای آمریکا نیز اشاره کرد و گفت: سنای آمریکا در آخرین جلسه خود خواستار خروج نظامیان این کشور از یمن و همچنین معرفی بن سلمان و عربستان به عنوان قاتل خاشقچی شد که این موفقیت را می توان نتیجه تلاش و ایستادگی مردم یمن در مقابل این جنایتکاران دانست.

پورمحمدی اضافه کرد: آمریکا و متحدانش می دانند که در یمن و دیگر کشورهای اسلامی شکست خورده اند ولی متاسفانه باز هم برخی از سران کشورهای اسلامی از آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمنان اصلی و همیشگی اسلام دفاع کرده و روز به روز ارتباط خود را با آنها محکم تر می کنند.

وی گفت: برخی سران کشورهای اسلامی حق را نادیده می گیرند و همچنان به فکر ارتباط با دشمنان اسلام هستند.

سردبیر
سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست تغییرات و بروز رسانی ها
1403
31 اردیبهشت
نسخه 1.2
  1. بهبود صفحه نمایش خبر
  2. اضافه شدن خبرهای مرتبط
  3. اضافه شدن خبرهای پیشنهادی
23 اردیبهشت
نسخه 1.1
  1. اضافه شدن پخش شبکه های تلویزیونی و رادیویی
  2. بهبود سرعت سایت
  3. بهبود پنل خبرنگاران
22 اردیبهشت
نسخه 1
  1. طراحی و پیاده سازی صفحات سایت شامل: صفحه اصلی، صفحه مشاهده خبر، صفحه آرشیو مطالب، صفحه آرشیو هشتک ها، صفحه اخبار تصویری، صفحه آرشیو اخبار تصویری
  2. طراحی و پیاده سازی هدر و فوتر سایت
  3. راه اندازی بخش امنیت سایت