16:47 1403/03/30

طرح مطالعات پدافندی استان هرمزگان تدوین می‌شود

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به کسب رتبه‌های کشوری هرمزگان در حوزه پدافند غیرعامل، گفت: طرح مطالعات پدافندی استان در مراحل پایانی خود قرار دارد و به زودی این طرح نیز به مرحله تدوین و تصویب می‌رسد.

به گزارش صافی، بهروز اکرمی عصر امروز در نشست خبری با بیان اینکه هرمزگان جزء پنج استان امن کشور محسوب می‌شود، اظهارداشت: این رده‌بندی براساس رصد آمار و گزارشات دستگاه‌‌های امنیتی از جمله سپاه و نیروی انتظای و سایر دستگاه‌ها در وزارت کشور تعیین می‌شود به نحوی که در جرائم خشن و تجمعات غیرقانونی در ۹ ماهه امسال سیر کاهش داشته‌ایم که این دستاوردها حاصل تدبیر شورای تامین استان است.

وی به برگزاری شورای تامین مشترک در شرق هرمزگان اشاره‌کرد و بیان‌داشت: تا پایان سال، شورای تامین مشترک استان با شورای تامین غرب هرمزگان و همچنین شورای مشترک هرمزگان، سیستان و بلوچستان و کرمان نیز به میزبانی بندرعباس در ماه‌های آینده برگزار می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با بیان اینکه چالش قاچاق و مواد مخدر دو تهدید امنیتی کلان استان محسوب می‌شود، تصریح‌کرد: میزان کشفیات کالای قاچاق در ۹ ماهه ۹۵ برابر با هزار و ۱۸۰ میلیارد تومان در هرمزگان بوده است.

وی گفت: در حوزه موارد مخدر در ۹ ماه امسال بیش از ۸۰ تن مواد مخدر کشف شده که این رقم افزایش ۱۵ درصدی را نشان می‌دهد که در این بین پنج باند توزیع مواد مخدر در محلات نیز منهدم شده است.

اکرمی از راه‌‌اندازی نخستین مرکز کمپ ترک اعتیاد زنان در بندرعباس تا پایان سال خبرداد و بیان‌داشت: تعداد انجمن‌های مردم نهاد استان در این حوزه به ۵۳ مورد رسیده که این امر نیز افزایش ۱۸ درصدی دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان ابرازداشت: در حوزه سیاسی نیز ستاد انتخابات استان تشکیل و نشست‌های مربوطه در سراسر استان برگزار و یا در حال برگزاری است و خود را برای سه انتخابات در ۲۹ اردیبهشت به طور کامل آماده کرده‌ایم.

اکرمی از تشکیل اتاق فکر سیاسی استان و برگزاری نخستین نشست این اتاق و نشست‌های مشترک با احزاب و تشکل‌های سیاسی و افراد شاخص سیاسی و برگزاری نشست‌ها و  کمیسیون‌های دانشجویی و کارگری در استان خبرداد.

به گفته این مسئول، در حوزه اجتماعی نیز قدم‌های خوبی در استان برداشته شده است و تمامی فعالیت‌ها و عملکرد‌های این حوزه براساس منویات مقام معظم رهبری پیرامون چالش‌ها و آسیب‌های اجتماعی تنظیم و راهبری می‌شود.

اکرمی به تدوین دو سند طلاق و کاهش مصرف مواد مخدر و کاهش تبعات اعتیاد در استان اشاره و گفت: وضعیت تکدی‌‌گری و قلیان‌کشی در سطح بندرعباس احصا شده است و در حال برنامه‌ریزی برای کاهش چالش‌های اجتماعی برجسته ‌تر در استان هستیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به کسب رتبه‌های کشوری هرمزگان در حوزه پدافند غیرعامل، بیان‌کرد: طرح مطالعات پدافندی استان در مراحل پایانی خود قرار دارد و به زودی این طرح نیز به مرحله تدوین و تصویب می‌رسد.

اکرمی اضافه‌کرد: در حوزه اتباع بیگانه نیز در حال تدوین اسنادی هستیم که به زودی جزییات این سند اطلاع‌ رسانی می‌شود.

سردبیر
سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست تغییرات و بروز رسانی ها
1403
31 اردیبهشت
نسخه 1.2
  1. بهبود صفحه نمایش خبر
  2. اضافه شدن خبرهای مرتبط
  3. اضافه شدن خبرهای پیشنهادی
23 اردیبهشت
نسخه 1.1
  1. اضافه شدن پخش شبکه های تلویزیونی و رادیویی
  2. بهبود سرعت سایت
  3. بهبود پنل خبرنگاران
22 اردیبهشت
نسخه 1
  1. طراحی و پیاده سازی صفحات سایت شامل: صفحه اصلی، صفحه مشاهده خبر، صفحه آرشیو مطالب، صفحه آرشیو هشتک ها، صفحه اخبار تصویری، صفحه آرشیو اخبار تصویری
  2. طراحی و پیاده سازی هدر و فوتر سایت
  3. راه اندازی بخش امنیت سایت