امروز: چهارشنبه، ۶ مهر ۱۴۰۱ ۰۱:۲۵

دستگیری عاملان کلاهبرداری 30 میلیاردی پایتخت

صافی – معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی از دستگیری 2 نفر که با پیش فروش واحدهای مسکونی 30 میلیارد تومان کلاهبرداری کرده اند، خبر داد.

سیزدهم آبان ماه سال جاری پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری به شیوه فروش مال غیر به ارزش 30 میلیارد تومان به دادخواهی 150 نفر از شهروندان از مرجع قضائی به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران ارجاع داده شد.

متهمان این پرونده که در حقیقت اعضاء یک خانواده پدر و دو پسر هستند؛ با پیش فروش واحدهای مسکونی به چند نفر اقدام به کلاهبرداری 30 میلیارد تومانی کرده‌اند.
تعدادی از شاکیان این پرونده با مراجعه به اداره چهاردهم اظهار داشتند که متهمان این پرونده از سال 91 در زمینه ساخت و ساز مسکن در شهر تهران و مهر شهر کرج فعالیت دارند و در مراحل مختلف ساخت پروژه، اقدام به پیش فروش واحدهای مسکونی کرده‌اند.

متهمان با تنظیم مبایعه نامه پیش فروش واحد‌های مسکونی، اقدام به دریافت مبالغ مختلفی از مال باختگان کرده‌اند که کارشناسان ارزش ریالی کلاهبرداری صورت گرفته را 30 میلیارد تومان برآورد کرده‌اند.

بعد از مدتی که خریداران برای پیگیری مراحل ساخت و تحویل واحدهای مسکونی به محل و متهمان مراجعه می‌کنند، متوجه می شوند که کلاهبرداران یک واحد را به 2 یا چند نفر فروخته و از هر کدام از افراد مبالغی را دریافت کرده‌اند.

متهمان به محض اینکه متوجه می‌شوند خریداران از موضوع مطلع شده اند از محل متواری می‌شوند؛ تحقیقات پلیسی ادامه و در نهایت ماموران موفق شدند 2 تن از کلاهبرداران را در مخفیگاهشان دستگیر کنند.

سرهنگ تقی پور معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی با اشاره به اینکه اغلب خریداران این پرونده بازنشسته‌های یک ارگان دولتی هستند، اعلام داشت: متهمان این پرونده 154 واحد مسکونی نیمه ساز را در متراژهای مختلف به 200 نفر فروخته‌اند و تلاش برای دستگیری متهم سوم نیز ادامه دارد.

اخبار مرتبط
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پس از این بخوانید...