صافی نیوز

صافی نیوز / وزیر امور خارجه گفت: مرحله نهایی توافق به دو مؤلفه واقع بینی و انعطاف پذیری طرف آمریکایی بستگی دارد.
حسین امیرعبداللهیان

به گزارش صافی به نقل از ایرنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه با بدر البوسعیدی وزیر خارجه سلطنت عمان درباره مسائل دوجانبه و برخی موضوعات منطقه‌ای و بین المللی به صورت تلفنی گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه ضمن ابلاغ سلام سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور ایران به هیثم بن طارق سلطان عمان، از دیدگاه‌های مثبت این کشور در جهت توسعه همکاری‌های دوجانبه و منطقه ای، تشکر و قدردانی کرد.

امیرعبداللهیان درباره آخرین تحولات گفتگوهای وین با اشاره به ابتکارات طرف ایرانی برای بازماندن پنجره دیپلماسی تاکید کرد: مرحله نهایی توافق به دو مؤلفه واقع بینی و انعطاف پذیری طرف آمریکایی بستگی دارد و جمهوری اسلامی ایران برای حصول توافقی پایدار و قوی کاملا جدی است.

وزیر امور خارجه افزود: جمهوری اسلامی ایران برای امنیت انرژی و امنیت غذایی در جهان اهمیت قائل است و با درک مسائل و مشکلات کنونی انرژی در جهان، تاکنون ابتکارات مختلفی داشته است.

فرصتی طلایی برای رسیدن به یک توافق فراهم شده است
بدر البوسعیدی وزیر خارجه عمان نیز در این گفتگوی تلفنی، با اشاره به ارزیابی وی از طرفهای مختلف مذاکره کننده در وین، دیدگاه کشورش در خصوص ضرورت نیل به توافق در مذاکرات هسته ای را مورد تأکید قرار داد و گفت: ما معتقدیم که همه طرف ها خواستار رسیدن به توافق نهایی هستند و فرصتی طلایی برای رسیدن به یک توافق فراهم شده است.

وزیر امور خارجه عمان خاطرنشان کرد: عمان همواره از حصول توافق نهایی در مذاکرات وین و خواسته‌های مشروع ایران حمایت می‌کند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
دیدگاه شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *