صدای رسای ملت

مشکل تامین لاستیک ناوگان سنگین در حال مرتفع شدن

0

“سیدعلی حاج سیدعلیخانی” در نشست مسئولین این اداره کل با اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت ها و موسسات حمل و نقل سیمان استان افزود: یکی از ضروریات ناوگان حمل و نقل جاده ای استفاده از لاستیک سالم و مرغوب است، دولت برای واردات لاستیک از چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در نظر گرفته و بزودی حجم قابل توجهی لاستیک از گمرکات کشور ترخیص خواهد شد.

وی تصریح کرد: کارشناسان این اداره کل اقدام به تهیه برنامه نرم افزاری کرده‌اند که بر اساس آن کارکرد ناوگان مشخص و مطابق تعداد لاستیک اعلام شده دستگاه‌های ذیربط حواله دریافت لاستیک اولویت بندی شده و از طریق انجمن‌ها به متقاضیان داده خواهد شد.

حاج سید علیخانی با اشاره به این مطلب هدف از این اقدام شفاف سازی لاستیک موجود با تعداد تقاضا بوده و با این اقدام دست دلال‌ها و واسطه ها کوتاه می‌شود، افزود: سالانه حدود ۸۰ هزار حلقه لاستیک مورد نیاز ناوگان عمومی حمل ونقل کالای استان است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان از متصدیان حمل و نقل کالا، سیمان و مواد سوختی استان درخواست نمود تا توزیع مناسب این اقلام نسبت به ترغیب رانندگان تحت پوشش خود به حمل و نقل مواد و بارهای تجاری مورد نیاز مردم کوتاهی نکنند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.