امروز: شنبه، 2 مهر 1401 23:12

با ساختار فوتبال، حسرت قهرمان نشدن ۱۰۰ ساله می شود

صافی – بازیکن تیم ملی فوتبال ایران شکست سه بر صفر برابر ژاپن را تلخ توصیف کرد و گفت: با ساختار فعلی فوتبال ایران، شاید حسرت قهرمان نشدن در آسیا ۱۰۰ ساله شود.

علیرضا جهانبخش پس از شکست سه بر صفر تیم ملی فوتبال ایران برابر ژاپن در مرحله نیمه نهایی جام ملت های آسیا گفت: چیزی که ناراحتی بیشتری برای من و سایر بازیکنان داشت، این بود که این برد می‌توانست مردم ما را خیلی خوشحال کند که این گونه نشد.

وی با بیان اینکه بازیکنان روی برخی از صحنه ها از تمرکز لازم برخوردار نبودند و این موضوع به تیم ملی ضربه زد، افزود: پیش از بازی در مورد جزئیات این بازی صحبت کرده بودیم، فکر می کنم همان جزئیات موجب شد تا این مسابقه را واگذار کنیم.

بازیکن تیم برایتون تصریح کرد: بعد از گل اول فشار روی تیم زیاد بود، گل دوم هم می‌توانست پنالتی نباشد و ما را در بازی نگه دارد که این گونه نشد.

جهانبخش در مورد اینکه آیا واقعا در صحنه گل دوم ژاپن پنالتی رخ داد یا خیر، تصریح کرد: مرتضی پورعلی گنجی که می‌گفت پشتش به توپ بوده و وقتی هم که داور به سمت سیستم کمک داور ویدئویی رفت، همه فکر می‌کردیم که او خطا را پنالتی اعلام نمی‌کند.

وی در مورد اینکه داور بازی در سطح این مسابقه نبود، اضافه کرد: من درباره داوری نمی‌توانم صحبت کنم و دیگر بازی تمام شده است. اما نسبت به رفتاری که در قبال علیرضا فغانی انجام شد، می توانم بگویم که در سازماندهی داوران ضعیف عمل کردند.

هافبک تیم ملی در رابطه با اینکه باخت برابر ژاپن ارتباطی به داوری نداشت، خاطرنشان کرد: کسی در مورد این صحبت نکرد و داوری در نتیجه صد در صد تاثیری نداشت. در صحنه پنالتی هم شرایط پنجاه- پنجاه بود که کفه ترازو به ضرر ما سنگینی کرد.

وی در مورد اینکه حسرت قهرمانی در آسیا ۴۴ ساله شد، گفت: مطمئنا یک جای کار خوب پیش نرفته که با حذف امروز ۴۸ سال است، این اتفاق رخ نداده است. باید ریشه یابی کنیم و ببینیم مشکل از کجاست.

جهانبخش ادامه داد: با بسیاری از بازیکنان تیم فعلی ژاپن در قالب تیم های پایه بازی کرده بودیم. موارد ریشه ای و مسائل پیش پا افتاده مانند امکانات و بازی های دوستانه برای تیمی که بخواهد نتایج خوبی بگیرد، تاثیر دارد.

تیم ملی فوتبال ایران دوشنبه در مرحله نیمه نهایی جام ملت های آسیا برابر ژاپن شکست سه بر صفر را پذیرا شد تا از این مسابقات حذف شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پس از این بخوانید...