صافی نیوز

صافی نیوز / به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی شهردار مراغه به همراه رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر با حضور در کتابخانه مرکزی این شهرستان از مدیریت و کارکنان آن مجموعه تجلیل کردند.

به گزارش صافی، اسدی رییس کتابخانه عمومی مراغه، طی سخنانی به ارایه گزارش وضعیت و عملکرد بخشهای مختلف کتابخانه مرکزی پرداخت و گفت: کتابخانه مرکزی مراغه به عنوان یک کتابخانه مرجع در زمینه تأمین نیازهای اطلاعاتی مراجعین در بخشهای مختلف علمی، فرهنگی، هنری، تاریخ و جغرافیا، علوم مختلف و نیز منابع الکترونیکی نظیر کتب تخصصی و عمومی، نشریات، مقاله، و.. فعالیت می کند.

در ادامه این نشست مقتومی شهردار مراغه با اشاره به جمله معروف خورخه لوئیس بورخس نویسنده، شاعر و ادیب معاصر آرژانتینی با عنوان “من همیشه تصور کرده‌ام که بهشت یک جور کتابخانه است”، بر اهمیت نقش کتاب در زندگی عموم مردم تاکید کرد و گفت: کتابخوانی می‌تواند گستره دید انسان‌ها را افزایش دهد و مسیر زندگی و تصمیم گیری ها را تغییر دهد.

وی افزود: با توجه به اینکه رویکرد کتاب و کتابخوانی در دنیا برای مدیریت بهتر زمان به سمت الکترونیکی شدن رفته است، این مهم نیز باید مورد توجه کتابخانه‌های شهر قرار گیرد.

ابراهیم خوشرفتار رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر نیز در این دیدار با بیان اینکه کار در کتابخانه خوب و لذت بخش است، استقبال دانش آموزان و دانشجویان و محققین از برنامه‌های هفته کتاب، کتاب‌خوانی و کتابدار را مناسب ارزیابی کرد و با تاکید بر اینکه استفاده از پتانسیل‌های موجود در کتابخانه مرکزی مراغه برای توسعه کتابخوانی موثر است اظهار داشت : اگر جامعه‌ای قرار است کتابخوان شود اولین جا مدارس و دانشگاه‌هاست و این موضوع بایستی مورد توجه دست اندرکاران فرهنگی قرار گیرد.

وی در ادامه گفت: باید همه علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی در شهر بتوانند از منابع موجود در این کتابخانه به راحتی استفاده کنند.

به گزارش صافی، در پایان این دیدار، از زحمات مدیریت و کارکنان مجموعه کتابخانه مرکزی مراغه با اهدای لوح و شاخه گل تجلیل و قدردانی شد.

گفتنی است ۲۴ آبان‌ماه در تقویم ملی ایران به نام روز کتاب و کتاب خوانی نامگذاری شده و هدف از نامگذاری این روز تاکید هر چه بیشتر بر ارزش کتاب و نقش مطالعه بر سطح فرهنگ جوامع بوده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
دیدگاه شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *