صافی نیوز

گروه: محیط زیست و گردشگری
صافی نیوز / سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط‌ زیست ضمن اشاره به وجود ۶.۵ میلیون خودرو و ۹ تا ۱۰ میلیون دستگاه موتورسیکلت فرسوده گفت: تسهیلاتی باید به دارندگان خودروهای فرسوده داده شود تا توان نوسازی خودروی خود را داشته باشند. در چنین شرایطی اشتیاق مردم برای از رده خارج کردن خودروهای فرسوده‌شان افزایش می‌یابد.
صافی نیوز / مدیرکل دفتر حفاظت و احیای تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست: عدم توجه کافی به راهبردها و سیاست های کلان در تمام سطوح حوزه آبخیز، در تالاب ها نمود پیدا می کند و نمی توان انتظار داشت سازمان حفاظت محیط زیست به تنهایی و به صورت بخشی، وضعیت تالاب ها را بهبود ببخشد.
هواشناسی - باران
صافی نیوز / در مناطق شمال غرب کشور سواحل دریای خزر، ارتفاعات دامنه‌های البرز، ارتفاعات زاگرس، رگبار موقت باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد رخ خواهد داد.
فرونشست
صافی نیوز / استاد دانشگاه لایبنیتز هانوفر و مرکز علوم تحقیقات زمین آلمان گفت: بیش از ۳۰۰ منطقه فرونشستی در دشت‌های ایران داریم که برخی از آنها در سال بین ۲۰ تا ۳۰ سانتیمتر در سال فرونشست می‌کنند.
یوز
صافی نیوز / حسن اکبری معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست کشور درباره آخرین وضعیت «پیروز»؛ توله‌یوز ایرانی که اردیبهشت امسال از «ایران»؛ یوزپلنگ ایرانی متولد شده، گفت: در حال حاضر باید پیروز را در تهران نگهداری کنیم. چون دسترسی به امکانات مورد نیاز در تهران بهتر است اما اگر مشکلات پیروز برطرف شود، بعد از ۶ ماهگی ممکن است او را به پارک ملی توران (در استان سمنان) منتقل کنیم.
یوز
صافی نیوز / معاون محیط‌ زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به بهبود وضعیت توله‌یوز سوم در چند روز اخیر از رسمی نشدن نام «پیروز» برای این توله خبر داد.
عزت الله ضرغامی
صافی نیوز / ضرغامی وزیر میراث فرهنگی و گردشگری گفت: گردشگران جوانی که برای جام جهانی می‌آیند با توریست های دیگر فرق دارند، ما کار خودمان را انجام می دهیم و حداقل ظرفیت ها را فراهم می کنیم، تجربه جدیدی است اما اینکه می‌گویند ما از حداقل های فرهنگی خود عبور می کنیم کذب محض است، دیدم در فضای مجازی گفته اند با روس ها توافق شده که توریست های روس حجاب نداشته باشند یا مشروب سرو شود که صحت ندارد.