امروز: شنبه، ۹ مهر ۱۴۰۱ ۲۲:۱۹

بازارچه صنایع دستی روستای علویان مراغه ایجاد می شود

صافی – بخشدار مرکزی مراغه از مکان یابی و ایجاد بازارچه گردشگری و صنایع دستی روستایی در روستای علویان این شهرستان خبرداد.

حکیمه انتظاری روز شنبه در بازدید فرماندار و مسئولان شهرستانی از طرح های عمران روستایی بخش مرکزی مراغه افزود: این طرح در راستای توسعه گردشگری در منطقه نمونه گردشگری سدعلویان و با همکاری دهیاری روستای علویان و بخشداری مرکزی و نیز مشارکت مردمی ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد: فار نخست این طرح در محل جدید و با جانمایی مناسب در زمینی به مساحت یک هکتار و با پنج میلیارد ریال اعتبار ایجاد خواهد شد.

وی اضافه کرد: در این طرح گردشگری، اماکن تفریحی، بازارچه عرضه محصولات صنایع دستی روستایی و نیز پارکینگ پیش بینی شده است.

انتظاری گفت: با اجرای عملیات زیرسازی و تهیه نقشه های مهندسی و تفضیلی، در آینده نزدیک اجرای این طرح اغاز خواهد شد.

وی افزود: در راستای اجرای طرح ساماندهی مسیر گردشگری سدعلویان نیز در بخشی از حریم این سد، سطل های جمع اوری زباله نصب شده و به زودی محل مناسبی برای تردد گردشگران نیز در آن ایجاد خواهد شد.

وی همچنین در بازدید از طرح ساماندهی مسیر روستای گل تپه گفت: این طرح در قالب زیرسازی، آسفالت ریزی و جدول گذاری به طول بیش از 350 متر که محل گذر 20روستای این منطقه است اجرا می شود.

وی افزود: برای این طرح حدود 1.7 میلیارد ریال اعتبار از سوی بخشداری مرکزی هزینه شده و آسفالت این مسیر نیز توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تامین خواهد شد.

اخبار مرتبط
دیدگاه شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.