بخشش بدهی مودیان مالیاتی تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان

صافی نیوز / رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، از ابلاغ بخشنامه بخشودگی جرایم مالیاتی ، عوارض و جرایم عدم انجام تکالیف تا سقف صددرصدی به مدیران کل امور مالیاتی خبر داد.

به گزارش صافی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سیدمحمدهادی سبحانیان، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، گفت: بخشنامه بخشودگی جرایم مالیاتی و عوارض و جرایم عدم انجام تکالیف تا سقف صددرصدی به مدیران کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ شد و هم اکنون بخشودگی صددرصدی جرایم قابل‌بخشش به همکاران سراسر کشور اعلام می‌شود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی، برپایی و استقرار میز خدمت و تقویت حضور میدانی برای رفع مشکلات اصناف و اتحادیه‌ها در دوره تحولی نظام مالیاتی را به عنوان الگوی مصداقی در چهارچوب رویکرد تکریم مؤدیان و در راستای تسریع و تسهیل امور فعالان اقتصادی دانست که با استقبال بسیار خوب اتحادیه‌ها و صنوف و مودیان مالیاتی روبه‌رو شده است.

سبحانیان تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های فعالان صنفی افزایش میزان معافیت اصناف و مشاغل بود که با همراهی و همکاری مجلس شورای اسلامی رشد قابل توجهی کرده است، به طوری که از ۴۷ میلیون تومان سال جاری به ۱۴۴میلیون تومان برای سال آینده افزایش یافته است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی اظهار کرد: بسیاری از اصناف و مشاغل، اسناد و مدارک نداشتند و موقعی که ماموران سازمان امور مالیاتی به آنها مراجعه می‌کردند، صورتحسابی برای خرید نداشتند که برایشان اعتبار لحاظ شود، با پیشنهاد سازمان امور مالیاتی و موافقت مجلس در لایحه بودجه با لحاظ ضریب ارزش افزوده کاهشی برای پرونده‌هایی که در سنوات گذشته باز بوده، این پرونده‌ها جمع‌بندی و دغدغه بسیاری از اصناف و مشاغل حل می‌شود.

انتهای پیام/