برترین‌های بیست و یکمین جشنواره بین المللی قصه‌گویی در مازندران معرفی شدند

صافی - با آرای هیئت بازبین، راه یافتگان مرحله استانی بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در مازندران معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری صافی به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری مازندران، پس از بررسی دبیرخانه استانی بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در مازندران و بازبینی آثار توسط هیات بازبین، دبیرخانه این جشنواره اسامی راه یافتگان خود را به مرحله‌ استانی معرفی کرد.

پس از ثبت نام قصه‌ها در بخش‎های دختران و پسران، مردان و زنان و همچنین پدر بزرگ‎ها و مادربزرگ‌ها و قصه های 90 ثانیه‌ای، بیش از 100 اثر در سایت جشنواره بارگزاری شد.

هیئت داوران پس از بازبینی آثار در نهایت 33 اثر را برای شرکت در مرحله استانی برگزید که از این میان 21 اثر مربوط به زنان و مردان، 9 اثر در بخش دختران و پسران 14 تا 18 سال و 3 اثر در بخش پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‎ها است.

قرار است این 33 قصه‎گوی منتخب راه یافته به مسابقه‌ی استانی، روزهای 17 و 18 مهرماه در سالن پیامبر اعظم شهرستان نور با هم به رقابت بپردازند تا در نهایت 5 اثر در بخش زنان و مردان برای رقابت در مرحله‌ی منطقه‌ای و در دو بخش دیگر نیز هر کدام 3 اثر مستقیماً به دبیرخانه‌ی کشوری قصه‌گویی معرفی شوند.

مازندران روزهای 3 و 4 آذرماه امسال با حضور هفت استان تهران، البرز، مازندران، گلستان، سمنان، خراسان شمالی و رضوی میزبان مرحله‌ منطقه‌ای بیست و یکمین جشنواره قصه‌گویی در شهر ساری است.