حفاظت از محیط زیست یعنی دفاع از بقا

صافی نیوز / سهامداران سبز یا همان طرفداران محیط زیست باید دنیا را تغییر دهند.

سیدعمران طباطبایی – صنعت نفت می تواند توافقنامه آب و هوایی پاریس را بسازد یا شکست دهد. اما این قدرت وجود دارد که شرکت های نفتی را از درون به عنوان سهامداران سبز تغییر دهیم.

هنگامی که شرکت شل، اولین استراتژی انتقال انرژی خود را در سال 2021 منتشر کرد، سرمایه ‌گذاران و سازمان ‌های غیر دولتی متمرکز بر آب و هوا به طور یکسان تحت تأثیر قرار گرفتند و حتی برخی از آنها نامه سرگشاده ‌ای را امضا کردند که این طرح را محکوم کنند.

شرکت شل در آخرین عقب ‌نشینی خود در صنعت سوخت ‌های فسیلی، انتشار کربن را کاهش داده است.

غول نفتی شل در به ‌روز رسانی استراتژی خود، کاهش انتشار آلاینده ‌های کوتاه ‌مدت خود را کاهش داد.

شل در حالی که قصد دارد تجارت گاز را در حال رشد نگه دارد اما بر این باور است که اهداف آب و هوایی، آن را متزلزل می کند.

سهامداران شرکت ‌های نفت و گاز مجبورند با پشت سر گذاشتن مغز و میلیاردها دلار از انرژی‌ های تجدید پذیر، مسیر خود را تغییر دهند چرا که جهان در یک بحران آب و هوایی گرفتار شده است. شرکت های بزرگ نفتی می توانند توافقنامه آب و هوای پاریس را بسازند یا آن را بشکنند. به همین دلیل است که اغلب کشورهای دوستدار محیط زیست، شرکت‌ های بزرگ نفتی را وادار می ‌کند تا به توافق پاریس متعهد شوند.

متاسفانه شرکت های نفتی فقط به حرف سهامداران خود گوش می دهند. این سهامداران کوچک و بزرگ دیگران را متحد می کنند تا به صدای قدرتمندی تبدیل شوند که خواستار تغییر شود.

همه افراد باید یک سهم سبز بخرند و مالک مشترک یک شرکت نفتی شوند تا با هم قطعنامه های سبز را ثبت کنیم و در آینده صنعت نفت رای دهیم.

هدف بشر متعهد کردن به توافق پاریس است. ما این کار را با متحد کردن سهامداران سبز و ارائه قطعنامه ‌های اقلیمی به جلسات سهامداران شرکت‌های بزرگ نفتی انجام می ‌دهیم.

ما می توانیم با تبدیل شدن به یک سهامدار سبز برای متوقف کردن تغییرات آب و هوایی سرمایه گذاری کنیم.

در آینده ای پاک سهیم باشیم و به متقاعد کردن شرکت های بزرگ نفتی برای پایدار شدن کمک کنیم.

سهامداران کوچک و بزرگ اجازه می دهند تا قطعنامه های اقلیمی را در دستور کار مجمع عمومی بزرگ نفتی قرار گیرد و در آینده صنعت نفت برای جلوگیری از آسیب به محیط زیست شریک باشیم.

باید سهامداران فعال آب و هوا، غول های نفتی را هدف قرار دهند.

در نهایت سهامداران سبز، جهان را تغییر می دهند.

متاسفانه حکومت و سیاست ها دنبال سود سرشار هستند و به هیچ موضوعی جز سود فکر نمی کنند.

رسانه ها و بیانیه های مطبوعاتی هم در جهت این سیاست ها پیش می رود.

علم و اطلاعات برای بشر می تواند بقای آن را افزایش دهد.

زمستان های گرم و برف و یخ کم، ممکن است بر دریاچه های بزرگ تأثیر بگذارد.

گازهای گلخانه ای، تأثیر گرمایش ترکیبی تولید شده توسط انسان را نسبت به قبل پیچیده کرده است.

از زمانی که بشر شروع به سوزاندن سوخت های فسیلی برای انرژی کرد، میزان دی اکسید کربن در جو بیش از 45 درصد افزایش یافته است.

اقیانوس 91 درصد از گرمای اضافی ناشی از گرم شدن کره زمین را ذخیره می کند و به افزایش سطح دریاها، عقب نشینی قفسه های یخی و استرس بر زندگی دریایی کمک می کند.

امروزه سطح دریا بسیار نسبت به گذشته افزایش یافته است.

از سال 1967، پوشش برف بهاری 1.4 درصد در هر دهه در آوریل، 4.1 درصد در هر دهه در ماه مه و 12.9 درصد در هر دهه در ژوئن کاهش یافته است.

روشنایی کل خورشید در یک چرخه 11 ساله به طور متوسط 0.1 درصد تغییر می کند اما در قرن گذشته تغییرات خالص بسیار کمی وجود داشته است.

میانگین دمای سطح جهانی از سال 1880 تا کنون 0.14 درجه فارنهایت در هر دهه افزایش یافته است. میزان گرم شدن از سال 1981 بیش از دو برابر شده است.

مرور تصاویر داده ها و ردیاب رویدادها، داستان ها و گرافیک های آب و هوایی را توضیح می دهند.

اصول سواد اقلیمی، چارچوبی آموزشی برای اصول و مفاهیم آب و هوا است.

دولتها باید به ویژگی ‌های طولانی ‌مدت بررسی علم آب و هوا و اینکه چگونه تغییرات و تنوع آب و هوا بر آنچه برای ما مهم است تأثیر می‌گذارد، بپردازند.

انتهای پیام/