ترکیب جدید هیئت رئیسه مجلس؛

قالیباف رئیس و نیکزاد نائب رئیس اول شد

صافی نیوز / وکلای ملت در جلسه علنی امروز، اعضای هیئت رئیسه مجلس یازدهم برای سال دوم را انتخاب کردند.

به گزارش صافی، در جریان انتخابات هیأت رییسه مجلس برای سال دوم مجلس یازدهم محمدباقر قالیباف با ٢٣٠رای به عنوان رییس مجلس شورای اسلامی انتخاب شد. فریدون عباسی نیز کاندیدای ریاست مجلس شده بود که ١٨ رای بدست آورد.

نواب رئیس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان برگزاری انتخابات اجلاسیه دوم مجلس یازدهم، علی نیکزاد نماینده مردم اردبیل در مجلس را با ۲۰۶ رای به عنوان نایب رئیس اول و عبدالرضا مصری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس را با ۲۰۵ رای به عنوان نایب رئیس دوم انتخاب کردند.

دبیران

در جلسه علنی امروز مجلس همچنین دبیران هیات رئیسه برای دومین سال کاری مجلس یازدهم انتخاب شدند و بر این اساس نمایندگان ۶ نفر را به عنوان دبیر در هیات رئیسه انتخاب کردند که شامل روح‌الله متفکر آزاد با ۲۰۶ رای، محسن دهنوی با ۱۸۴ رای، علی کریمی فیروزجایی با ۱۸۲ رای، محمد رشیدی با ۱۸۱ رای، مجتبی یوسفی با ۱۶۸ رای و حسینعلی حاجی دلیگانی با  ۱۶۸ رای می‌شوند.
حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر، سید ناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان، سید محسن دهنوی نماینده تهران، علی کریمی فیروزجایی نماینده بابل، روح‌الله متفکر آزاد نماینده تبریز، مجتبی یوسفی نماینده اهواز، محمد رشیدی نماینده کرمانشاه، محمدرضا صباغیان نماینده مهریز و احد آزادیخواه نماینده ملایر به عنوان کاندیداهای عضویت در هیات رئیسه به عنوان دبیران هیات رئیسه بودند.

ناظران

نمایندگان محسن پیرهادی را با ۱۸۹ رای، سید نظام الدین موسوی را با ۱۵۷ رای و  علیرضا سلیمی را با ۱۴۱ رای را نیز به عنوان ناظران هیات رئیسه مجلس برای اجلاسیه دوم مجلس یازدهم انتخاب کردند.

مراسم تحلیف اعضای هیات رئیسه مجلس در دومین سال دوره یازدهم برگزار شد

اعضای هیات رئیسه در دومین سال مجلس یازدهم پس از کسب اکثریت آرا با حضور در جایگاه هیات رئیسه، مراسم تحلیف را به جا آورده و متن سوگند نامه را قرائت کردند.

متن سوگند هیات رئیسه دائم به شرح زیر است:

“من به عنوان عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در برابر قرآن مجید به خداوند قادر متعال سوگند یاد می‌کنم که حداکثر توان خود را برای اجرای آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با مراعات بی‌طرفی کامل در انجام وظایف بکار گیرم و از هرگونه اقدام مخالف آیین‌نامه اجتناب نمایم.”

قالیباف: گزارش فعالیت مجلس یازدهم را به زودی ارائه خواهیم کرد

محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز (چهار‌شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۰) مجلس گفت: با مراسم تحلیفی که صورت گرفت، مجلس یازدهم وارد سال دوم فعالیت کاری خود شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: گزارش فعالیت مجلس یازدهم را به زودی برای استحضار موکلین خود ارائه خواهیم کرد.

وی افزود: در این فرصت به ولی‌نعمتان خود عرضه می‌کنم که ما نمایندگان شما در سال گذشته با همه فراز و نشیب‌ها همت و توان خود را در جهت پیگیری مسائل شما در حدود اختیارات و ظرفیت‌های مجلس به کار گرفتیم و علی رغم اذعان به برخی نقاط ضعف نسبت به کارنامه یک ساله خود در محضر خداوند متعال و شما مردم عزیز ایران خود را روسفید احساس می‌کنیم.

قالیباف خاطرنشان کرد: وجود نقاط ضعف برای هر نهادی به خصوص مجلس با قریب به ۲۹۰ نفر تصمیم‌گیر با دیدگاه‌ها و سلیقه‌های مختلف طبیعی است، اما واقعیت این است که علیرغم موانع و محدودیت‌های موجود مخصوصا وجود ساختارها و رویه‌های ناصوابی که طی سال‌های متمادی در تار و پود قوه مقننه شکل گرفته است، مجلس یازدهم در سال اول فعالیت خود توانسته در مسائل اساسی کشور وظایف اصلی خود را به درستی انجام دهد که خروجی آنها یا به عنوان قانون نهایی شده و یا با جدیت و پیگیری در حال انجام کار کارشناسی و نهایی شدن در کمیسیون‌های تخصصی مجلس است.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سرمایه ما تجربه تلاش‌های سال گذشته ماست و وظیفه پیش روی ما برطرف کردن نیازهای متراکم باقیمانده از سال‌ها عقب ماندگی است.

وی افزود: مردم عزیز ایران! ما خود را به شما متعهد می‌دانیم که روزهایمان را برای حل مسائل شما به شب برسانیم و شب‌ها با دغدغه مشکلات شما سر بر بالین بگذاریم. امیدواریم با استعانت از خداوند متعال و با تدبیر و عقلانیت انقلابی و همچنین با ریل گذاری درست برای اقدامات دولت آینده گره‌ها را از دست و پای مسئولان اجرایی کشور باز کنیم و بتوانیم در حدود اختیارات و وظایف مجلس شورای اسلامی در حل مشکلات موجود کمک کنیم تا اندکی از وظیفه خود را نسبت به مردم نجیب و صبور ایران ادا کنیم.
قالیباف خاطرنشان کرد: در پایان از نمایندگان محترم مجلس که با خطاپوشی خود بار سنگین رئیس قوه مقننه را بر دوش اینجانب گذاشتند تشکر می‌کنم و از همه اعضای هیأت رئیسه پیشین مجلس که برای انجام درست مسئولیت در سال گذشته یارانی همراه بودند، کمال تشکر را دارم.

کار هیات رئیسه جدید مجلس از ۹ خرداد شروع می‌شود

احمد امیرآبادی، عضو هیات رئیسه مجلس بعد از پایان انتخابات هیات رئیسه در اجلاسیه دوم اظهار کرد: براساس ماده ۱۲ آیین‌نامه داخلی، هیات رئیسه اجلاسیه اول کارش را تا یکشنبه (۹ خردادماه) ادامه می‌دهد و از آن روز کار را به هیات رئیسه اجلاسیه دوم واگذار می‌کند.

وی که در هیات رئیسه اجلاسیه دوم حضور ندارد، برای هیات رئیسه دوم آرزوی توفیق کرد.

انتهای پیام/