مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی:

محتکر رب گوجه فرنگی در مراغه به ۳۶۰ میلیون ریال جریمه محکوم شد

صافی - مدیر کل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی از صدور حکم احتکار رب گوجه فرنگی در مراغه خبر داد.

سیداحد یوزباشی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در راستای مبارز با محتکران طی گشت مشترک تعزیرات حکومتی، اداره اطلاعات و اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مراغه در یکی از انبارهای این شهرستان ۳۳ هزار و ۵۲۰ قوطی رب گوجه فرنگی به وزن‌های ۷۰۰ و ۸۰۰ گرمی کشف شد.

وی افزود: طی گزارش اداره اطلاعات مبنی بر اظهارات متهم، وی قصد صادرات داشت؛ اداره صمت مراغه کالاهای فوق را احتکار دانسته و اعلام کرده که صاحب کالا جزو صنوف شناخته نمی‌شود بلکه وی فقط دارای مجوز شرکت بوده است.

وی ادامه داد: با توجه به نیاز جامعه و اعلام ممنوع بودن صادرات رب گوجه فرنگی، نداشتن مجوز برای انبار و نگهداری این کالا و عدم اعلام موجودی و همچنین عرضه آن به مبلغ بیشتر از نرخ مصوب، از جمله دلائل احراز تخلف احتکار متهم محسوب می‌شود.

مدیر کل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی ارزش اولیه این کالا بیش از ۳ میلیارد و ششصد میلیون ریال عنوان کرد و گفت: شعبه اول بدوی تعزیرات حکومتی مراغه پس از بررسی‌های لازم صاحب کالا را ملزم به فروش آن‌ها و پرداخت ۱۰ درصد از ارزش کالای هدف یعنی مبلغ ۳۶۰ میلیون ریال جریمه کرده است و هم اکنون رب احتکار شده با دستور شعبه درحال توزیع درفروشگاه‎های شهرستان مراغه است.

به گفته وی از ابتدای سال جاری ۱۷۳ پرونده احتکار در اداره کل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی تشکیل شده که از این تعداد ۱۷۰ پرونده مختومه شده است.

انتهای پیام/