نتانیاهو:

نباید جنگ را تا رسیدن به همه اهداف متوقف کنیم

صافی نیوز / نخست وزیر رژیم صهیونیستی شنبه شب گفت که نباید جنگ را تا رسیدن به همه اهداف آن متوقف کنیم.

به گزارش صافی به نقل از ایرنا، نتانیاهو مدعی شد: کابینه‌ای که ریاست آن را بر عهده دارم به ارتش دستور جنگ داده تا حماس را از بین برده، گروگان‌ها را آزاد کرده و این اطمینان حاصل شود که غزه دیگر تهدید نخواهد بود.

وی ادعا کرد: ما هیچ جا به حماس مصونیت نمی‌دهیم و برای بازگرداندن امنیت در جنوب و شمال می‌جنگیم و تا آن زمان باید همه چیز را کنار بگذاریم و با نیروهای مشترک تا پیروزی کامل ادامه دهیم.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و متوقف ساختن عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

انتهای پیام/