عارف:

نظام مدیریت کشور نیازمند پوست اندازی بود

صافی - رئیس فراکسیون امید در مجلس گفت: نظام مدیریتی کشور نیازمند پوست اندازی بود و این مساله با اجرای قانون مترقی منع به کارگیری بازنشستگان حاصل شد.

محمدرضا عارف روز دوشنبه در مراسم تکریم و معارفه استاندار تهران با بیان اینکه قانون منع به کارگیری مجدد بازنشستگان از دستاوردهای ارزشمند مجلس دهم است افزود: پوست اندازی نظام مدیریتی کشور با جابه جایی مدیران دولتی آغاز شد و از این پس شادابی مورد نیاز این حوزه را شاهد خواهیم بود.

عارف اظهار داشت: با تمام مزایایی که اجرای این قانون داشت اما موجب کنار گذاشته شدن افرادی همچون محمدحسین مقیمی استاندار سابق تهران شد.

رئیس مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی یکی از ویژگی های تهران را وجود شاخص های توسعه نامتوازن در آن برشمرد و تاکید کرد: استان تهران فقط شهر تهران نیست همانگونه که پایتخت فقط مناطق بالای خیابان انقلاب نیست.

وی با بیان اینکه هم اکنون 35 درصد مدارس استان تهران فرسوده محسوب می شوند و بسیاری از مدارس دیگر هم نیازمند بازسازی هستند ادامه داد: بافت فرسوده، بحران آب، حاشیه نشینی و آسیب های اجتماعی از مسائل و چالش های جدی پیش روی این استان هستند که رفع و حل آنها نیازمند پیگیری جدی است.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی به تشکیل مجمع نمایندگان امید در مجلس برای پیگیری رفع مشکلات پایتخت اشاره کرد و گفت: 51 نماینده در این مجمع حضور دارند و با جدیت و همراه با مسئولان استانی و شهری مشکلات را پیگیری می کنند.