صافی نیوز

گروه: سیاست خارجی
ناصر کنعانی
صافی نیوز / سخنگوی وزارت امور خارجه اظهارات اخیر رئیس جمهور اوکراین علیه جمهوری اسلامی ایران را فرافکنی به منظور انحراف افکار عمومی و نمایشی سیاسی توأم با ادعاهای بی‌اساس توصیف کرد و آن را بی‌ارزش دانست.
سیدابراهیم رئیسی
صافی نیوز / رئیسی با بیان اینکه امروز ابتکار عمل به دست مجاهدین و مبارزین فلسطینی در میدان است، نه پشت میزهای مذاکره‌، اظهار کرد: اضمحلال رژیم صهیونیستی را که آثار افول آن قابل مشاهده است، بسیار نزدیک می‌دانیم‌.
سیدابراهیم رئیسی - سوریه - بشار اسد
صافی نیوز / رئیس جمهور ایران که در یک سفر مهم و تاریخی از صبح امروز عازم سوریه شده بود، پس از ورود به فرودگاه دمشق مستقیما عازم کارخ ریاست جمهوری سوریه شد و با بشار اسد دیدار کرد.
ناصر کنعانی
صافی نیوز / سخنگوی وزارت خارجه نوشت: تصریح «رابرت اف کندی» برادر زاده جان اف کندی و کاندیدای ریاست جمهوری سال آینده آمریکا مبنی اینکه «ما داعش را ایجاد کردیم»، تاکید مجدد بر این حقیقت است که رژیم آمریکا، پدرخوانده داعش است.
ناصر کنعانی
صافی نیوز / سخنگوی وزارت امور خارجه توضیحاتی درباره بازگشایی سفارت‌خانه‌های ایران و عربستان ارائه کرد و با بیان اینکه پادشاه عربستان از رئیسی برای سفر به عربستان دعوت کرد گفت: رئیس جمهور پاسخ متقابل داده و از ایشان برای سفر به کشورمان دعوت کرده است.
ناصر کنعانی
صافی نیوز / سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست هفتگی با خبرنگاران به سؤالی درباره زمان دقیق باز شدن سفارتخانه‌ها و سرکنسولگری‌های ایران و عربستان پاسخ داد و همچنین گفت: برای فعال سازی نمایندگی‌ها نیازمند برخی اقدامات اجرایی هستیم و این اقدامات در حال انجام است و با تکمیل این اقدامات شاهد تبادل سفرای دو کشور هم خواهیم بود و این در چارچوب توافقی است که دو کشور انجام دادند و درباره تعیین سفرا نیز گام‌های ابتدایی انجام و روند اداری در حال انجام است.
سیدابراهیم رئیسی
صافی نیوز / رئیسی در پیامی به رئیس شورای عالی سیاسی یمن تاکید کرد که رهبران کشورهای اسلامی باید در این ماه پر خیر و برکت با تکیه بر تعالیم قرآن و پایبندی به معنویت ها، وحدت و یکپارچگی امت اسلامی را محقق کنند و تمام مسلمانان باید در راستای اعتلای نام اسلام ، گام ها و تلاش های مشترکی اتخاذ کنند.