هیأت عالی مجمع تشخیص مصلحت بخشی از بودجه 1402 را تأیید نکرد

صافی نیوز / هیأت عالی مجمع تشخیص مصلحت نظام دو بند الحاقی در تبصره‌های 11 و 8 بودجه 1402 را مغایر با سیاست‌های کلی نظام قانونگذاری تشخیص داد.

به گزارش صافی به نقل از فارس، هیئت عالی نظارت مجمع، عصر سه شنبه ۲۳اسفند ماه ۱۴۰۱ در جلسه‌ای فوق‌العاده به ریاست آیت‌الله آملی‌لاریجانی، به بررسی بودجه۱۴۰۲ کشور از حیث تطبیق و عدم مغایرت با سیاست‌های کلی نظام پایان داد.

در ابتدای پنجمین جلسه هیئت عالی نظارت مجمع برای بررسی بودجه سال آینده از نظر انطباق و عدم مغایرت با سیاست‌های کلی، «بند الحاقی۱۰ تبصره ۱۱» و «بند الحاقی ۵ تبصره ۸» و «بند ل تبصره ۹» بررسی و با رأی اعضا، با سیاست‌های کلی «نظام قانونگذاری» مغایر تشخیص داده شد.

در این جلسه که علاوه بر اعضای هیئت عالی نظارت مجمع، عضو هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی، معاونین بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه، نمایندگان دیوان محاسبات، ستادکل نیروهای مسلح و رئیس مرکز نظارت و ارزیابی مجمع نیز حضور داشتند، موارد دیگری از جمله تفاوت تخصیص پروژه‌ها مطرح شد که مغایرت آن تصویب نشد.

هیأت عالی نظارت مجمع برای بررسی اصلاح ایرادات بودجه ۱۴۰۲ در مجلس، عصر چهارشنبه و مجمع تشخیص مصلحت نظام، چهارشنبه و پنجشنبه این هفته جلسه خواهد داشت.

انتهای پیام/