واکنش وزارت خارجه ایران به ترور نایب رئیس جنبش حماس

صافی نیوز / سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ضمن محکوم کردن ترور نایب رئیس جنبش حماس و ۲ تن از فرماندهان گردان‌های قسام در بیروت، گفت رژیم صهیونیستی بار دیگر ثابت کرد که بنای پوشالی صهیونیست‌ها بر ترور و جنایت استوار شده است.

به گزارش صافی به نقل از فارس، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه امشب (سه‌شنبه) ۱۲ دی ماه اقدام زبونانه رژیم صهیونیستی در ترور شیخ صالح العاروری نایب رئیس جنبش حماس و فرمانده مجاهد مقاومت و دو ‌تن از فرماندهان گردان‌های قسام در بیروت را به شدت محکوم‌کرد.

کنعانی تاکید کرد که رژیم جنایتکار صهیونیستی با ارتکاب چنین جنایتی، بار دیگر ثابت کرد که بنای پوشالی صهیونیست‌ها بر ترور و جنایت استوار شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه اقدام رژیم تروریستی صهیونیستی در ترور شهید صالح العاروری را نتیجه درماندگی و شکست سنگین و غیرقابل ترمیم در برابر گروه‌های مقاومت فلسطینی و ملت مقاوم فلسطین در عملیات طوفان الاقصی و ایستادگی قهرمانانه در برابر ماشین جنگی رژیم متجاوز صهیونیستی علیه غزه در سه ماه گذشته دانست.

وی ضمن عرض تبریک و تسلیت به رهبری جنبش حماس، مردم مبارز فلسطین و خانواده شهید راه قدس، شهید صالح العاروری و دیگر شهدای همراه وی، تصریح کرد که خون شهید، قطعا جوششی دیگر در رگ‌های مقاومت و انگیزه مبارزه علیه اشغالگری صهیونیست‌ها، نه تنها در فلسطین، بلکه در منطقه و در بین همه آزادیخواهان جهان ایجاد خواهد کرد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی همچنین ضمن محکوم کردن نقض حاکمیت و تمامیت سرزمینی لبنان توسط رژیم متجاوز صهیونیستی، مسؤولیت نهادهای بین‌المللی به ویژه شورای امنیت سازمان ملل متحد برای واکنش فوری و مؤثر نسبت به این اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی را مورد تاکید قرار داد و مسؤولیت عواقب ماجراجویی جدید رژیم صهیونیستی را تنها متوجه این رژیم و حامیان آن خواند.

انتهای پیام/