پاسخ وزیر کشور به حواشی ردصلاحیت های گسترده

صافی نیوز / وزیر کشور گفت: «دولت» مطلقا در رد صلاحیت‌ها دخالت نداشت؛ و ما اصلا دلمان می خواهد انتخابات با مشارکت حداکثری باشد؛ و باید به شکایات ردصلاحیت شدگان رسیدگی شود.

به گزارش صافی به نقل از ایلنا، احمد وحیدی وزیر کشور در حاشیه آیین افتتاح نمایشگاه روایت پیشرفت در شهر قم، در پاسخ به سؤال ایلنا در قم که پرسید «نظر شما در مورد اعتراضات مطرح شده نسبت به رد صلاحیت های صورت گرفته برای انتخابات مجلس دوازدهم توسط هیئت های اجرایی چیست؟»، اظهار داشت: آن چه در مورد انتخابات صورت گرفته، هیئت های اجرایی هیئت های مستقلی هستند، کار خودشان را انجام دادند.

وی افزود: هر کس که الان اشکالی دارد، می تواند دلایل آن را از هیئت های اجرایی بخواهد و هیئت های اجرایی هم موظف هستند به این دلایل را به کاندیداهای رد صلاحیت شده بدهند و کاندیداها این دلایل را ببینند؛ این مرحله اول است و این تازه شروع کار است می توانند کسانی که احیانا رد صلاحیت شدند و یا تأیید احراز نشدند بروند به مراحل بعدی و کاملا این متصور است که در مراحل بعدی، چون در این مرحله اول ممکن است مدارک کامل نبوده، و فرصت ۱۰ روزه بیشتر نبوده، فرصت هست در آن جا مجدد بررسی شود و شکایت کنند و اشکال بگیرند و مسائل شان حل و فصل شود.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: این که برخی می گویند دولت باعث این رد صلاحیت ها بوده، باید بگویم که دولت مطلقا در این کار دخالت نداشته است؛ این یک نوع بداخلاقی است؛ البته نمایندگانی که رد صلاحیت شدند غیر از دو نفر (آن چه که در ذهن من هست)، راجع به موضوع اظهار نظر نکردند.

وی اضافه کرد: غیر از برخی نمایندگان فعلی مجلس که رد صلاحیت شدند، دولت به هیچ وجه هیچ نقشی نداشته است؛ اصلا ما دلمان می خواهد حداکثر مشارکت وجود داشته باشد.

وحیدی یادآور شد: این که نسبت می دهند این رد صلاحیت ها از طرف دولت است، عنوان می کنند که منتقدین دولت رد صلاحیت شدند؛ این خلاف واقع است؛ خیلی از کسانی که الان ممکن است جز رد صلاحیت شدگان نمایندگان فعلی باشد، جز همکاران و دوستان دولت هستند و این اظهارات، اظهارات درستی نیست.

وی گفت: امیدواریم که انشاالله دوستان منصفانه برخورد کنند؛ واقعیت این است که هیئت های اجرایی دلایلی دارند که باید معترضان به تصمیم هیئت های اجرایی، شکایت کنند و این شکایات هم رسیدگی شود.

وزیر کشور: انتخابات امسال میدان واقعی مبارزه و شکست دشمن است

احمد وحیدی سه‌شنبه شب نیز در آیین آغاز به کار نمایشگاه روایت پیشرفت در باغ موزه دفاع مقدس قم، تاکید کرد: ما امسال بحث انتخابات را در پیش داریم، دشمن به شدت تلاش می‌کند مردم را از حضور در میدان انتخابات مایوس کند، این میدان واقعی مبارزه است و مردم ما با حضور پرشور خود در این انتخابات بار دیگر دشمن را شکست خواهند داد.

وی افزود: دشمن در عرصه‌های مختلف نبرد سخت و نرم و همچنین جنگ ترکیبی و شناختی از ملت ایران شکست خورده و امروز به موضوع انتخابات چشم دوخته است که در این عرصه نیز پیروزی برای ملت ماست.

وی ادامه داد:‌ یکی از عوامل شورآفرینی در مردم برای شرکت در انتخابات و باشکوه برگزار شدن آن، خدمت صادقانه مسئولان است و دولت سیزدهم در همین رابطه با تمام توان به میدان آمده و از همه ظرفیت‌ها برای بالا بردن سطح رفاه و معیشت مردم تلاش می‌کند.

وحیدی با اشاره به نقش علما و بزرگان در افزایش شور و نشاط جامعه برای شرکت در انتخابات،‌ گفت: مردم ما در این انتخابات نیز پرشورتر از همیشه به میدان خواهند آمد و دشمن را شکست خواهند داد.

وی با بیان این که امسال انتخاباتی مملو از امید و حضور مردمی و آفرینش عزت و سربلندی برای کشور خواهیم داشت، تاکید کرد: روند اجرایی برگزاری انتخابات بر اساس قانون و زمان بندی مشخص شده در حال انجام است و اجازه نخواهیم داد حق کسی در این خصوص نادیده گرفته شود.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری جمعه ۱۱ اسفند برگزار می‌شود.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما امروز درگیر جنگ روایت‌ها هستیم، آنچه اکنون در قالب جنگ شناختی معرفی می‌شود یعنی هدایت ذهن‌ها بر اساس خواست مستکبران عالم در حالی که حقیقت چیز دیگری است.

وی افزود: امروز وضعیت غزه نمایان‌گر باطن تمدن غربی است، هرکس می‌خواهد غرب را بشناسد به غزه نگاه کند، شرایط غزه اکنون تجلی باطن غرب است.

وی ادامه داد: همان مشت‌های چدنی در دستکش‌های مخملی امروز در قالب جنگ شناختی به دنبال خلق روایت‌ها هستند و می‌خواهند ذهن مردم ما را به سمتی که می‌خواهند هدایت کنند.

وحیدی گفت: نفوذ شناختی دشمن تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به شدت در حال رشد بود اما در دوران انقلاب اسلامی از قدرت آن کاسته شد، البته زمان‌هایی بود که با همراهی گروهی از خودباختگان غرب در بخش‌هایی موفق شدند و امروز هم تلاش می‌کند این سلطه را بدست آورند.

وی افزود: باید به مخاطب نشان داد غیر از روایت بیگانگان روایتی دیگری نیز وجود دارد که از دل حقیقت بیرون می‌آید و این مساله امروز در جمهوری اسلامی یک ضرورت و الزام است.

وی ادامه داد: بر همین اساس روایت پیشرفت‌های صورت گرفته بسیار مهم است و این روایت باید نشان دهد که ما در این چارچوب در حال حرکت به جلو هستیم.

وزیر کشور با اشاره به این که ما باید نشان دهیم انقلاب اسلامی در حال پیشرفت است، گفت:‌ جهاد تبیین جز ضروریات زمان ماست به ویژه برای نسل‌هایی که بیش‌از همه به این روایت‌ها نیاز دارند.

وی بیان داشت: دولت مردمی ایران قوی بر روی این مساله و روایت پیشرفت‌ها تاکید می‌کند و به همین جهت هدف کینه‌های دشمن قرار گرفته است.

وی ادامه داد: ما در روزهای پایانی دولت قبل با شبهه بن‌بست مواجه شده‌بودیم، برخی از مسولان سابق هم ابایی از گفتن آن نداشتند و آن این که یا قبول کنیم در ادامه مسیر مقابله خود با دشمن آب خوردن هم نخواهیم داشت یا این که خواسته‌های غربی‌ها را قبول کنیم که این بازی باخت باختی بود.

وحیدی گفت:‌ انقلاب اسلامی از اساس درست شده‌است که شاخ استکبار و ظلم را بشکند حال ما برویم و هرچه آنان می‌گویند را بپذیریم.

وی افزود: در دولت قبل برخی می‌گفتند ما در بازی برد برد در حال پیشبرد اهداف بودیم، بازی برد برد با شیطان یعنی چه مگر آنکه در مبانی خود تجدید نظر کنیم، ماجرا را تغییر می‌دهیم صورت مساله را عوض می‌کنیم تا بتوانیم در این صورت خواسته‌هایی را که می‌خواهیم دنبال کنیم، این فکر خطرناکی است.

وی ادامه داد: اگر دشمن در چهره دوست نشان داده شود بسیار خطرناک است، یکی از مسائلی که باعث شده مساله فلسطین تا این حد به طول انجامد همین تفکر بوده‌است.

وزیر کشور گفت: برخی فکر کردند می‌توانند با کمک شیطان بزرگ، مسائل جهان اسلام را حل کنند، انقلاب اسلامی این قفل را باز کرد.

وی افزود:‌ یکی از مهمترین دستاوردهای دولت سیزدهم عوض کردن این نگاه بود و این اتفاق مهم در دولت مردمی ایران قوی رخ داد.

وی ادامه داد: عده‌ای می‌گفتند اگر این دولت سر کار بیاید ایران دچار انزوای جهانی خواهد شد در حالی که ایران قوی به طور کلی مادامی که بر ارزش‌های خود پایبند باشد انزوا پذیر نیست.

وحیدی گفت: ۲ سال از عمر دولت بیشتر نگذشته است، الان ایران منزوی است یا آمریکا، در همین قضایای غزه ایران منزوی است یا آمریکا، الان افکار عمومی جهان با ایران است یا آمریکا، این جریان انزوای شدید که علیه اسرائیل در عالم به وجود آمده این مساله امروز متوجه آمریکا است، امروز در خود آمریکا علیه صهیونیست‌ها تظاهرات می‌شود.

وی افزود: اکنون وقتی رییس جمهور ما در کنفرانس سران اسلامی می‌رود انصافا می‌درخشد، با همه این تحریم‌ها و فشارها شما می‌بینید آنچنان درخششی حاصل شده‌است که در جلسات عمومی و خصوص سران برخی از کشورها می‌گویند ما که مثل شما نمی‌توانیم موضع گیری داشته باشیم.

وی ادامه داد: عضویت ایران در مجامع معتبر بین‌المللی که یکی پس از دیگری حاصل می‌شود نشان دهنده قدرت جمهوری اسلامی است.

انتهای پیام/