امروز: چهارشنبه، ۶ مهر ۱۴۰۱ ۰۰:۵۱

گذرهای فرهنگ و هنر در همدان ایجاد می‌شود

صافی – معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل ارشاد استان همدان از ایجاد گذرهای فرهنگ و هنر در همدان خبر داد.

مجید فروتن بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران از انعقاد تفاهم نامه بین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شهرداری همدان خبر داده و اظهار داشت: ایجاد گذرهای فرهنگ و هنر؛ بازارچه‌های هنری و غیره جزو مفاد این تفاهم‌نامه است.

معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل ارشاد استان همدان بیان کرد: در گذر فرهنگی برنامه‌های زیادی مثل اجرای موسیقی، فروشگاه محصولات فرهنگی و هنری، اجرای نمایش و غیره ایجاد می‌شود.

فروتن با بیان اینکه برنامه‌های هر رشته فرهنگی و هنری باید با مشارکت اهالی آن حوزه برگزار شود گفت: وظیفه ما هدایت، حمایت و نظارت است؛ مشارکت مردم در برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری ایجاد نشاط اجتماعی را به همراه دارد.

وی از برگزاری هفته‌های فرهنگی در استان به عنوان دیگر برنامه‌های اداره کل ارشاد استان همدان نام برد و بیان کرد: در برگزاری هفته‌های‌ فرهنگی، داشته‌ها و ظرفیت‌های فرهنگی و هنری استان به شهرها و استان‌های دیگر معرفی می‌شود ضمن اینکه این برنامه فرصتی است تا آنچه را که از تاریخ و فرهنگ غنی همدان به جا مانده به مردم سایر شهرهای ایران و حتی جهان معرفی کنیم.

معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل ارشاد استان همدان برگزاری جشنواره فیلم مستند و کوتاه کشورهای اسلامی، جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، برگزاری جشنواره‌های استانی، برگزاری کنسرت‌های موسیقی و غیره را دیگر برنامه‌های این اداره کل عنوان کرد.

اخبار مرتبط
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پس از این بخوانید...