صافی نیوز

گروه: یادداشت
چالش ذهنی
صافی نیوز / در این روزهای که قیمت ارز در کشور افسار گسیخته بالا می رود یا بی محابا پایین می‌آید   جامعه ایرانی از چالش‌هایی که طی این‌سال‌ها همواره وجود داشته و بخش زیادی از آنها حل نشده باقی مانده است و چالش‌های جدیدی که  روز به روز ایجاد می‌شود رنج می برد.
خرید فقیر غنی
صافی نیوز / تفاوت كشورهای ثروتمند و فقير، تفاوت قدمت آنها نيست، براي مثال كشور مصر بيش از ۳۰۰۰ سال تاريخ مكتوب دارد و فقير است!
صافی نیوز / کودکان خياباني مقوله يي است که در حال حاضر اکثر کشورها به خصوص کشورهاي آسيايي را درگير کرده است و اينان کودکاني هستند که به دلايل مختلفي چون فقر، طلاق، مهاجرت، شيوه هاي تربيتي خانواده، اختلالات جسمي و رواني و… در خيابان ها رها شده اند.
صافی نیوز / مدتی است هشتگ نه به اعدام در فضای مجازی به راه افتاده است و عده ای هم بسیار طرفدار این هشتگ هستند.اما باید دید آیا ایدئولوژی طرفداران این جریان همان چیزی است که به زبان می آوردند؟
صافی نیوز / سالهای سال است که راجع به برخورد والدین در بستر جامعه و خانواده و تاثیر آن بر روی کودک مینویسیم و یا در سمینارها و محفل های مختلف به بحث و گفتگو مینشینیم اما حاصل آن چه شده است ؟
صافی نیوز / نیاز انسان امروز به هنر از جمله نیازهای است که احتیاج به استدلال ندارد زیرا هر انسانی، با هر سطحی از فرهنگ، فکر و اندیشه ای به این مساله واقف است.
درخت در خیابان
صافی نیوز / خشکاندن درختان در تهران به یک عادت مرسوم برای مالکان ساختمان‌های نوساز تبدیل شده است. مالکانی که راه تخلف به حدی برای آن‌ها باز است که از پرداخت جریمه قطع درختان نیز واهمه‌ای ندارند.
پول - وام - تسهیلات
صافی نیوز / اثرات پولی که از پیامدهای اختصاص ارز ترجیحی است، به افزایش پایدار همه قیمت‌ها و بخصوص قیمت دارایی‌ها منجر می‌شود که بیش از هر چیز باعث از دست رفتن قدرت خرید گروه‌های پایین درآمدی می‌شود. لازم به ذکر است، افزایش تورم ماهانه در خردادماه به حدود ۱۲ درصد که بخش قابل توجهی از آن ناشی از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی بوده، تورمی است که به هزینه مردم پنهان بوده و در حال حاضر با جبران نقدی برای مردم بروز پیدا کرده است.