صافی نیوز

گروه: یادداشت
صافی نیوز / نیاز انسان امروز به هنر از جمله نیازهای است که احتیاج به استدلال ندارد زیرا هر انسانی، با هر سطحی از فرهنگ، فکر و اندیشه ای به این مساله واقف است.
درخت در خیابان
صافی نیوز / خشکاندن درختان در تهران به یک عادت مرسوم برای مالکان ساختمان‌های نوساز تبدیل شده است. مالکانی که راه تخلف به حدی برای آن‌ها باز است که از پرداخت جریمه قطع درختان نیز واهمه‌ای ندارند.
پول - وام - تسهیلات
صافی نیوز / اثرات پولی که از پیامدهای اختصاص ارز ترجیحی است، به افزایش پایدار همه قیمت‌ها و بخصوص قیمت دارایی‌ها منجر می‌شود که بیش از هر چیز باعث از دست رفتن قدرت خرید گروه‌های پایین درآمدی می‌شود. لازم به ذکر است، افزایش تورم ماهانه در خردادماه به حدود ۱۲ درصد که بخش قابل توجهی از آن ناشی از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی بوده، تورمی است که به هزینه مردم پنهان بوده و در حال حاضر با جبران نقدی برای مردم بروز پیدا کرده است.
اینترنت
صافی نیوز / دستیار رئیس مجلس در یادداشتی درخصوص طرح صیانت نوشت: باید بپذیریم طرح صیانت با واکنش اجتماعی عمده مردم روبه‌رو شده و عمده این افراد به‌دنبال فضاهای منفی در فضای مجازی نیستند. تجربه‌های روشن به ما نشان داده است تصمیمی که مردم را با خود همراه نکند، حتما به شکست منجر می‌شود.
بورس
صافی نیوز / یک تحلیلگر بازار سرمایه با مرور سرنوشت این بازار طی دو سال گذشته، وضعیت بازار را رو به بهبود پیش بینی کرد اما به این شرط که ابهامات برطرف شوند.
خودپرداز - یارانه
صاف نیوز / بعد از واریز یارانه نوروزی ۱۵۰ هزار تومانی به گروه‌های هدف، برخی از عدم واریز آن برای تعدادی از اعضای خانوار و مبهم بودن جریان پرداخت خبر دادند، این در حالی است که پرداخت این مبلغ فقط برای یارانه بگیران معیشتی که سهام عدالت دریافت نمی‌کنند، انجام شده است.
اقتصاد - مالیات
صافی نیوز / این نوشتار به زبان ساده مکانیزم تعیین قیمت‌ها و تاثیر آن در نظام‌های اقتصادی از منظر دو دیدگاه متفاوت اقتصاد لیبرال و تعریف ایرانی – اسلامی از اقتصاد را توصیف می‌کند.