یزدانی مدال طلای ۸۶ کیلو را بر گردن آویخت

نماینده وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد کشورمان با پیروزی در دیدار فینال رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا موفق به کسب مدال طلا شد. به گزارش صافی، در ادامه مسابقات پنج وزن دوم رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا که از صبح امروز (یکشنبه) در شهر بیشکک قرقیزستان آغاز شده است، نمایندگان کشورمان در اوزان ۶۱، ۷۴، […]

نماینده وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد کشورمان با پیروزی در دیدار فینال رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا موفق به کسب مدال طلا شد.

به گزارش صافی، در ادامه مسابقات پنج وزن دوم رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا که از صبح امروز (یکشنبه) در شهر بیشکک قرقیزستان آغاز شده است، نمایندگان کشورمان در اوزان ۶۱، ۷۴، ۸۶، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم به مصاف حریفانشان رفته‌اند که حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم با پیروزی در فینال مدال طلا را بر گردن آویخت.

در وزن ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۲ بر ۲ عظمت دولت بیکوف، دارنده مدال نقره زیر ۲۳ سال جهان و نقره آسیا از قزاقستان را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه ۱۳ بر صفر از سد جاورایل شاپیف از ازبکستان گذشت و فینالیست شد.

یزدانی برای کسب مدال طلا با نتیجه ۱۰ بر صفر در کمتر از ۳ دقیقه یوتومن ارگودُل از مغولستان را شکست داد و قهرمان شد. در این وزن ۱۲ نفر حضور داشتند.

پیش از این مصطفی حسین‌خانی موفق به کسب مدال برنز وزن ۷۴ کیلوگرم شده بود. ایمان صادقی نیز با شکست در دیدار رده‌بندی وزن ۶۱ کیلو به عنوانی بهتر از پنجمی نرسید.

تا دقایقی دیگر محمدجواد ابراهیمی در فینال وزن ۹۲ کیلوگرم برای کسب مدال طلا مبارزه خواهد کرد. امین طاهری نیز در وزن ۱۲۵ کیلوگرم در دیدار رده‌بندی برای کسب مدال برنز کشتی خواهد گرفت.

تیم کشورمان در روز اول مسابقات موفق به کسب یک مدال طلا توسط اکبری در وزن ۷۹ کیلو و یک نقره توسط گُلیج در وزن ۹۷ کیلوگرم شده بود.