5:48 1403/04/02

فعالیت 800 دستگاه اینترنت ماهواره ای استارلینک در ایران!

صافی نیوز / رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی به نقل‌قول از یک مقام مسئول گفت که 800 دستگاه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایران فعال است. این درحالی است که ایلان ماسک چند روز پیش از فعال‌بودن 100 دستگاه استارلینک در ایران خبر داده بود.
اینترنت ماهوراه ای

به گزارش صافی به نقل از دیجیاتو، «مهدی محبی»، رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی ارتباطی و لوازم جانبی تهران در گفت‌وگویی، فروش تجهیزات اینترنتی ماهوارهای استارلینک در تهران را تأیید کرد و گفت: «خرید و فروش این کالا غیرقانونی است.»

محبی دستگاه‌های فعال استارلینک در ایران را به نقل از یک مقام مسئول تا 800 عدد عنوان کرد و افزود: «ورود این دستگاه‌ها به‌صورت قاچاق است و به همین علت امکان استفاده از این دستگاه رشد زیادی خواهد داشت.»

او با بیان اینکه جلوگیری از فعالیت دستگاه‌های استارلینک در حوزه وزارت ارتباطات است، از دستگاه‌های مربوط خواست تا ورود این تجهیزات به کشور را مدیریت کنند.

محبی اواسط مردادماه سال گذشته که اینترنت ماهواره‌ای بر سر زبان‌ها افتاده بود، هشدار داد اگر دولت تجهیزات استارلینک را وارد نکند، قاچاقچیان این کار را می‌کنند. حال این پیش‌بینی او تحقق یافته است.

درحالی از فعالیت 800 دستگاه گیرنده اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایران سخن به میان آمده است که «ایلان ماسک»، مؤسس شرکت اسپیس ایکس چند روز پیش با انتشار توییتی اعلام کرده بود حدود 100 دستگاه استارلینک در ایران فعال است.

گفتنی است «عیسی زارع‌پور‌» هفته گذشته در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره اینترنت ماهواره‌ای و فعالیت آن در ایران، سخنان گذشته خود را تکرار و اظهار کرد: «قبلاً هم عرض کردم از فعال‌شدن اپراتورهایی که اینترنت را به‌ صورت ماهواره‌ای ارائه می‌کنند، استقبال می‌کنیم. همین الان هم دو-سه تا اپراتور هستند که در نقاط دورافتاده روستایی، از اینترنت ماهواره‌ای آن‌ها استفاده می‌کنیم.»

او تأکید کرده بود هر‌ اپراتور اینترنت ماهواره‌ای که طبق قوانین بین‌المللی بخواهد در ایران فعالیت کند، باید لندینگ رایت یا قواعد کشور را رعایت کند.

انتهای پیام/

سردبیر
سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست تغییرات و بروز رسانی ها
1403
31 اردیبهشت
نسخه 1.2
  1. بهبود صفحه نمایش خبر
  2. اضافه شدن خبرهای مرتبط
  3. اضافه شدن خبرهای پیشنهادی
23 اردیبهشت
نسخه 1.1
  1. اضافه شدن پخش شبکه های تلویزیونی و رادیویی
  2. بهبود سرعت سایت
  3. بهبود پنل خبرنگاران
22 اردیبهشت
نسخه 1
  1. طراحی و پیاده سازی صفحات سایت شامل: صفحه اصلی، صفحه مشاهده خبر، صفحه آرشیو مطالب، صفحه آرشیو هشتک ها، صفحه اخبار تصویری، صفحه آرشیو اخبار تصویری
  2. طراحی و پیاده سازی هدر و فوتر سایت
  3. راه اندازی بخش امنیت سایت