7:49 1403/04/02

رکورد تاریخی مصرف برق کشور این هفته شکسته می شود

صافی نیوز / وزیر نیرو با بیان اینکه هفته جاری بیشترین میزان مصرف برق کشور به ثبت خواهد رسید گفت: تاکنون بیش از یک‌سوم روزهای گرم سال را سپری کرده‌ایم.
علی اکبر محرابیان

به گزارش صافی به نقل از تسنیم، «علی‌اکبر محرابیان» در جلسه شورای برق به میزبانی شرکت مادرتخصصی برق حرارتی، با بیان اینکه این هفته شاهد افزایش شدید دما در نقاط مختلف کشور خواهیم بود، افزود: بر اساس پیش‌بینی صورت‌گرفته این هفته رکورد تاریخی مصرف برق کشور شکسته خواهد شد.

وی ادامه‌داد: بخش عمده‌ای از تولید برق کشور بر عهده نیروگاه‌های حرارتی است، لازم است در هفته جاری شرکت برق حرارتی با یک برنامه‌ریزی منسجم و با استفاده حداکثری از ظرفیت نیروگاه‌های خصوصی و دولتی بتوان همانند سال گذشته انرژی موردنیاز روزهای اوج مصرف برق کشور به‌ویژه در هفته جاری را به شکل مناسبی تأمین کرده و در اختیار مشترکان سراسر قرار دهیم.

وزیر نیرو با تقدیر از تلاش‌های انجام شده توسط همکاران حوزه تولید برق در زمستان و تابستان در سال گذشته، خاطرنشان‌کرد: در یک‌سال گذشته کارکنان نیروگاهی کشورمان شرایط بسیار سختی را با موفقیت سپری کردند که امیدواریم این روزها نیز که شاهد اوج فعالیت صنعت برق کشور هستیم، بتوانیم با یک کار منسجم و هماهنگ و اتخاذ بالاترین سطح آمادگی، تابستان خوبی را برای مشترکان رقم بزنیم.

محرابیان گفت: تاکنون بیش از یک‌سوم روزهای گرم سال را سپری کرده‌ایم و با تلاش فعالان صنعت برق کشورمان به‌ویژه در بخش نیروگاهی، رضایت خوب و قابل‌توجهی در بخش‌های مختلف کشور در زمینه مصرف انرژی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه مدیریت مصرف برق هوشمندانه در حال انجام است، افزود: این روزها با اتخاذ تدابیر انجام شده در دولت سیزدهم، تأثیرات منفی ناترازی برق چند سال اخیر در حداقل ممکن احساس می‌شود و باید با استمرار این وضعیت شاهد رضایت عمومی در میان مردم باشیم.

انتهای پیام/

سردبیر
سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست تغییرات و بروز رسانی ها
1403
31 اردیبهشت
نسخه 1.2
  1. بهبود صفحه نمایش خبر
  2. اضافه شدن خبرهای مرتبط
  3. اضافه شدن خبرهای پیشنهادی
23 اردیبهشت
نسخه 1.1
  1. اضافه شدن پخش شبکه های تلویزیونی و رادیویی
  2. بهبود سرعت سایت
  3. بهبود پنل خبرنگاران
22 اردیبهشت
نسخه 1
  1. طراحی و پیاده سازی صفحات سایت شامل: صفحه اصلی، صفحه مشاهده خبر، صفحه آرشیو مطالب، صفحه آرشیو هشتک ها، صفحه اخبار تصویری، صفحه آرشیو اخبار تصویری
  2. طراحی و پیاده سازی هدر و فوتر سایت
  3. راه اندازی بخش امنیت سایت