7:14 1403/04/02

جزئیات طرح مهم مجلس برای تغییر قانون سربازی اعلام شد

صافی نیوز / عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از طرح‌های کمیته دفاعی کمیسیون متبوعش برای اصلاح قانون سربازی صحبت کرد.
سرباز

به گزارش صافی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، جلیل رحیمی جهان‌آبادی درباره تغییر قوانین خدمت سربازی گفت: در کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بعضی از نمایندگان طرحی در خصوص خدمت سربازی دارند که هم‌اکنون در حال بررسی است و می‌خواهیم دو مشکل را در بحث نظام وظیفه تعیین تکلیف کنیم.

وی اظهار کرد: موضوع اول این است که عده‌ای از جوانان به دلایلی در حال تحصیل در خارج از کشور هستند که بسیاری از این‌ها خدمت سربازی را انجام نداده‌اند و برای رفت و آمد به کشور و دیدار با خانواده‌هایشان با مشکل مواجه هستند لذا می‌خواهیم این امر را برای دانشجویانی که در دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم تحصیل می‌کنند، تعیین تکلیف کنیم تا بتواند با معافیت تحصیلی که دارند به کشور رفت و آمد کند و انقطاع فرهنگی رخ ندهد و به خانواده‌ها فشار نیاید، چون گاهی‌وقت‌ها خانواده‌ها مجبورند برای دیدار با فرزندشان به کشور محل تحصیل یا به یک کشور ثالث بروند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: مشکل دوم بحث نخبگان و تحصیل‌کردگان است که خدمت نظام وظیفه را انجام نداده‌اند.
وی افزود: اگر از افراد تحصیل‌کرده در پادگان‌ها نگهداری کنیم تا به کارهای روزمره بپردازد نمی‌توانیم از این افراد استفاده مفید داشته باشیم چراکه این افراد می‌توانند به شیوه‌های دیگر خدمت کنند. برای این امر هم در کمیته دفاعی برنامه‌ریزی صورت گرفته و این موارد در حال اصلاح است.

رحیمی جهان‌آبادی اظهار کرد: امیدواریم در هر دو حوزه بتوانیم خروجی کمیته و کمیسیون امنیت ملی را به صحن بیاوریم و تاییدیه آن را بگیریم تا به قانون تبدیل شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: در حوزه نظام وظیفه جدای از تایید مجلس و شورای نگهبان به نظر ستادکل نیروهای مسلح هم احتیاج داریم، چون تصمیم‌گیر حوزه نظام وظیفه است و ما تلاش می‌کنیم همکاری و همفکری لازم با نیروهای مسلح را داشته باشیم و احتمالا بعد از برنامه هفتم این امر در دستورکار مجلس قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

سردبیر
سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست تغییرات و بروز رسانی ها
1403
31 اردیبهشت
نسخه 1.2
  1. بهبود صفحه نمایش خبر
  2. اضافه شدن خبرهای مرتبط
  3. اضافه شدن خبرهای پیشنهادی
23 اردیبهشت
نسخه 1.1
  1. اضافه شدن پخش شبکه های تلویزیونی و رادیویی
  2. بهبود سرعت سایت
  3. بهبود پنل خبرنگاران
22 اردیبهشت
نسخه 1
  1. طراحی و پیاده سازی صفحات سایت شامل: صفحه اصلی، صفحه مشاهده خبر، صفحه آرشیو مطالب، صفحه آرشیو هشتک ها، صفحه اخبار تصویری، صفحه آرشیو اخبار تصویری
  2. طراحی و پیاده سازی هدر و فوتر سایت
  3. راه اندازی بخش امنیت سایت